شناسه خبر: 19776

در پی برگزاری انتخابات پارلمانی عراق صورت می گیرد:

توقف مبادلات تجاری در مرزهای خسروی و پرویزخان

اقتصاد نگار : فرماندار قصرشیرین گفت: مبادلات تجاری و صادرات در مرزهای خسروی و پرویزخان این شهرستان باتوجه به برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در روزهای شنبه‌ و یکشنبه ۱۷ و ۱۸ مهرماه امسال متوقف می شود.

نازنین باباخانی۳۱ دقیقه قبل

«مرادعلی تاتار افزود: براساس تصمیم اتخاذ شده مبادلات تجاری و صادرات در مرز رسمی خسروی در ابن شهرستان در روزهای شنبه و یکشنبه (۱۷ و ۱۸ مهرماه) به کشور عراق متوقف است.

وی اظهار داشت: همچنین ممنوعیت صادرات کالا در مرز رسمی پرویزخان نیز در روز یکشنبه ۱۸ مهرماه سال جاری  به علت انتخابات پارلمانی عراق نیز اعمال می‌شود.

فرماندار قصرشیرین در ادامه گفت: در این ایام هرگونه فعالیت اقتصادی و صادرات کالا  از مرزهای پرویزخان و خسروی این شهرستان به کشور عراق و اقلیم کردستان این کشور متوقف است.

وی افزود: همچنین تردد مسافر از مرزهای خسروی و پرویزخان در این شهرستان  نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا همچنان ممنوع است.

روزانه به طور میانگین بیش از ۸۰۰ دستگاه کامیون حامل کالاهای ایرانی از مرز بین المللی پرویزخان و حدود ۳۰۰ دستگاه کامیون نیز از مرز خسروی روانه کشور عراق می شود.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد که در این محدوده ، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی فعال است.

 

ارسال نظر