شناسه خبر: 19781

افت شاخص معاملات بورس در نخستین روز کاری صالح آبادی

اقتصادنگار- در نخستین روز فعالیت صالح آبادی به عنوان رئیس بانک مرکزی شاخص معاملات بورس نزولی بود .

در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با کاهش 22 هزار و 280 واحدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و 465 هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با افت 6 هزار و 705 واحدی در سطح 420 هزار و 980 واحدی ایستاد. اما شاخص کل فرابورس 351 واحد پائین آمد و در سطح 20 هزار و 980 واحد قرار گرفت.

 برپایه معاملات نخستین روز معاملاتی هفته، بیش از ۶ میلیارد و ۳۰۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۳ هزار و ۸۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۲۱ هزار و ۵۴۰ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۲۸ هزار و ۶۶۵ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه شیمیایی با ۹۲ هزار و ۴۰ معامله به ارزش ۴ هزار و ۴۵۸ میلیارد ریال، گروه فراورده های نفتی با ۴۲ هزار و ۱۳۷ معامله به ارزش ۴ هزار و ۱۷۶ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۶۰ هزار و ۶۹۲ معامله به ارزش ۳ هزار و ۶۸۹ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۹۳ هزار و ۹۴ معامله به ارزش ۳ هزار و ۶۶۶ میلیارد ریال و گروه کانه فلزی با ۳۹ هزار و ۷ معامله به ارزش ۳ هزار و ۱۹۹ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با ۳۸۸ واحد، شرکت فجر انرژی خلیج‌فارس با ۲۳۹ واحد، شرکت پتروشیمی فناوران با ۲۱۷ واحد، شرکت مبین انرژی خلیج فارس با ۲۰۶ واحد و شرکت کالسیمین با ۷۰ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۲ هزار و ۱۱۴ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با یک هزار و ۴۱۹ واحد، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با یک هزار و ۸۸ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با یک هزار و ۴۵ واحد و شرکت پالایش نفت بندرعباس با یک هزار و ۳۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

منبع : سنا

ارسال نظر