شناسه خبر: 19869

افتتاح نیروگاه خورشیدی کوشک یزد

اقتصاد نگار_نیروگاه خورشیدی ١٠ مگاواتی غدیر کوشک توسط نجفی پور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و حسینی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر امروز مورخ ١٤٠٠/٠٧/٢٧ با حضور جمعی از مسولان استان یزد و مدیران شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادنگار،این پروژه یکی از منحصربفردترین پروژه های خورشیدی فتوولیک از منظر اقتصادی، فنی و سرعت انجام کار است.  پروژه مزبور نسبت به پروژه های مشابه دارای تجهیزات خورشیدی با کیفیت بالاتری بوده و در عین حال هزینه سرمایه گذاری آن نسبت به دیگر پروژه ها کمتر می باشد در ضمن مدت اجرای پروژه تنها در حدود ٦ ماه به طول انجامید که در نوع خود در کشور بی سابقه است.

 در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات مجموعه سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر و معصومی مدیرعامل آن، از سوی سهامداران عمده عنوان شد:  اگر شرایط اقتصادی پروژه های خورشیدی مطلوب شود آمادگی سرمایه گذاری جهت احداث ٨٠٠ مگاوات خورشیدی را در ٤ سال آینده را دارند.

 لازم به ذکر است که ایران با ٣٠٠روز آفتابی یکی از مناسبترین موقیت ها برای احداث نیروگاه خورشیدی بوده که در این بین یزد از مطلوبیت ویژه برخوردار است.

 

ارسال نظر