شناسه خبر: 19931

حسرت رینگ جهانی به پایان می‌رسد؟/ بوکسورها به دنبال طلسم شکنی

اقتصاد نگار : سرمربی تیم ملی بوکس ایران گفت: به دنبال آن هستیم که بهترین نتیجه را در مسابقات جهانی کسب کنیم و امیدوارم طلسم شکنی کرده و به مدال هم برسیم.

رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان ۲۰۲۱ صربستان، از صبح امروز (دوشنبه) ۳ آبان ۱۴۰۰ آغاز شد که تیم ملی ایران نیز در این دوره از رقابت‌ها با ۱۰ بوکسور شرکت کرده است. البته بوکسورهای ایران از روز دوم این مسابقات به مصاف رقیبان خود خواهند رفت.

مشتزنان ایران که برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان در بلگراد اردو زده‌اند، امیدوارند حسرت بوکس ایران در رقابت‌های جهانی را پایان دهند. شاگردان استکی که آمادگی خوبی از خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا نشان دادند، اکنون در پی آن هستند که ایران را برای اولین‌بار، در مسابقات جهانی به مدال برسانند.

علیرضا استکی، سرمربی تیم ملی بوکس ایران نیز درباره برگزاری این مسابقات به ایسنا گفت: ۱۰۵ کشور در این دوره ثبت نام کرده‌اند و مسابقات تنها در بخش مردان است. به‌خاطر جوایز بالا یعنی ۱۰۰، ۵۰ و ۲۵ هزار دلاری که برای این رقابت‌ها در نظر گرفته‌اند، قطعا شاهد مبارزات سطح بالایی خواهیم بود چون همه بوکسورهای خوب دنیا حضور دارند.

او درباره شرایط بوکسورهای ایران نیز توضیح داد: منتظر شروع مسابقات هستیم تا مشخص شود بوکسورهای ما چه شرایطی دارند، اما من می‌بینم که همه نفرات تیم انگیزه بالایی دارند. امیدوارم سنت شکنی شود و در رقابت‌های جهانی به مدال برسیم. همه تلاش خود را خواهیم کرد تا بهترین نتایج کسب شود.

استکی در پاسخ به این سوال که شانس مدال کدام وزن‌های ایران را بیش‌تر می‌داند؟ اظهار کرد: از وقتی که در تیم ملی حضور دارم و می‌بینم، شخصیت قهرمانی را در همه وزن‌ها داریم، اما بعضی وزن‌های ما باتجربه‌تر هستند. نفراتی مثل شه‌بخش، موسوی، محمدپور، مقصودی و رضایی، نسبت به نفراتی چون شریفی، جمالی، امیری، مرادی و حتی قشلاقی تجربه بیش‌تری دارند.

او در پایان گفت: واقعیت این است که من همه بوکسورهای خود را شانس مدال می‌دانم، اما امیدوارم روزشان باشد، خوشان باشند و با عملکرد خوبی روی رینگ حاضر شوند. با همه این صحبت‌ها ما همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا بهترین نتیجه را به دست آوریم.

 

منبع : صد آنلاین

 

ارسال نظر