شناسه خبر: 20014

شرط تأمین سوخت زمستانی نیروگاه‌ها از زبان وزیر نیرو

اقتصاد نگار : محرابیان گفت: با افزایش ذخیره‌سازی سوخت مایع در نیروگاه‌ها، همین امروز موجودی مخازن نیروگاه‌ها بالاتر از میزان ذخیره در زمان مشابه سال گدشته است.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو گفت : برنامه ما از زمانی که در وزارت نیرو مسقر شدیم این است که با همکاری وزارت نفت سوخت نیروگاه‌ها را تامین کنیم، در زمستان با افزایش چشمگیر مصرف گاز در کشور امکان گاز رسانی به نیروگاه‌ها کاهش پیدا می‌کند، ولی با این حال جای هیچ نگرانی نیست. 

وزیر نیرو بیان کرد: در سال گذشته به خاطر اینکه مخازن سوخت نیروگاه‌ها به خوبی پر نشد، گاز قطع شد و تامین سوخت مایع برای برخی از نیروگاه‌ها فراهم نشد، با همکاری وزارت نفت  مخازن در حال تکمیل شدن هستند و امیدواریم در زمستان امکان تولید برق را داشته باشیم و خاموشی اتفاق نیفتد.

محرابیان افزود: همین مسئله موجب شد تا برخی از نیروگاه‌ها سوخت کافی نداشته باشند، لذا امسال از یک ماه گذشته در یک اقدام مشترک با وزارت نفت تلاش کردیم تا ناوگان حمل و نقل کشور را بسیج کنیم و با افزایش ذخیره‌سازی سوخت مایع در نیروگاه‌ها، همین امروز موجودی مخازن نیروگاه‌ها بالاتر از میزان ذخیره در زمان مشابه سال گدشته است.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: اگر مطابق برنامه سوخت‌رسانی انجام شود، نگرانی بابت تأمین سوخت زمستانی نیروگاه‌ها نداریم.

 

منبع : باشگاه خبر نگاران جوان

 

ارسال نظر