شناسه خبر: 20077

شاخص بورس ۱۴ هزار واحد رشد کرد

اقتصاد نگار : شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۴ هزار واحدی روبرو شد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 343میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 379میلیارد تومان در بیش از 445هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 14هزار و 658واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 376هزار و 72واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های گروه دارویی برکت، آسان پرداخت پرشین و آهنگری تراکتورسازی ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2 میلیارد و 41میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و 834میلیارد تومان در 250هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 141واحد رشد کرد و در ارتفاع 19هزار و 542واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، فرابورس ایران و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بیمه کوثر و بیمه تجارت نو بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

منبع : تسنیم

 

ارسال نظر