شناسه خبر: 20195

هادیانفر: نقش خودروسازها در تصادفات رانندگی / پلیس مخالف طرح تردد شبانه است

اقتصاد نگار : رئیس پلیس راهور ناجا ضمن تشریح نقش خودروسازها در تصادفات رانندگی عنوان کرد: در بعضی از تصادفات رانندگی خودروسازها هم مقصر هستند.

سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا گفت: متاسفانه شاهد هستیم در برخی از تصادفات رانندگی کیسه هوا یا ایربگ خودرو عمل نکرده که به افسران اعلام کردیم در اینگونه موارد خودروساز هم به عنوان مقصر حادثه معرفی شوند.

وی افزود: گاهی شاهدیم که در تصادفات ترمز خودرو نیز به درستی عمل نکرده و می بینیم با خط کامل ترمز مواجه هستیم که این نشان می دهد ترمز به درستی عمل نکرده است که این موارد هم خودروساز را به عنوان مقصر حادثه اعلام می کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: ۴۵۰ میلیارد تومان جریمه نقض کنندگان محدودیت های کرونایی به حساب خزانه واریز شد و ریالی از آن به نیروی انتظامی نمی رسد.

هادیانفر تاکید کرد: پلیس مخالف طرح تردد شبانه در این مقطع است و این نکته را نیز به وزارت کشور اعلام کرده ایم. البته طرح محدودیت های شبانه تردد مصوبه ستاد ملی کرونا بوده که این ستاد به درخواست وزرات بهداشت دولت دوازدهم آن را مصوب کرده و لغو آن نیز باید با مصوبه ستاد ملی کرونا باشد و پلیس در زمینه فقط عامل اجرایی است.

وی تصریح کرد: ۶۸ میلیون وسیله نقلیه در ۷ ماهه امسال بر اساس تخلفات رانندگی جریمه شدند.

 

منبع : رکنا

 

ارسال نظر