شناسه خبر: 20211

اسرائیل درصدد افزایش قابل توجه سلاح های هدایت شونده دقیق

اقتصاد نگار : یک افسر بلندپایه ارتش رژیم صهیونیستی گفت: ارتش اسرائیل در سال های آینده مهمات هدایت شونده دقیق را در زرادخانه های خود به طور قابل توجهی افزایش خواهد داد.

این افسر اسرائیلی که روزنامه جروزالم پست نامی از او نبرده، تصریح کرد: تعداد مهماتی که ارتش اسرائیل از آمریکا خریداری خواهد کرد، به دلیل افزایش تهدیدات پیش رو  وهمچنین به دلیل افزایش اهدافی که ارتش در حال جمع آوری است، بسیار بیشتر از مقادیری خواهد بود که ارتش اسرائیل از قبل در اختیار داشته است.

وی افزود: با تصویب بودجه، ارتش تا سال ۲۰۲۴ برای دستیابی به مهماتی بسیار بیشتر از قبل در حال برنامه ریزی است و این عدد را تا سال ۲۰۳۰ باز هم افزایش خواهد داد. بانک اهداف ما بسیار بیشتر از قبل است و ما به مهمات هدایت شونده دقیق نیاز داریم.

افسر بلندپایه اسرائیلی خاطرنشان کرد: اگر چه واشنگتن ذخایر مهمات هدایت شونده اسرائیل را به روز کرده اما آمریکایی ها آماده پاسخگویی به همه درخواست های اسرائیل نیستند.

براساس گزارش خبرگزاری آلمان، ارتش اسرائیل در دو سال گذشته مشغول گرد آوری اطلاعات در مورد هزاران هدف در غزه، لبنان، سوریه و حتی ایران بوده است و هر لحظه احتمال تنش را می دهد.

 

منبع : شفقنا به نقل از القدس العربی

 

ارسال نظر