شناسه خبر: 20274

آغاز بهره برداری از پروژه فولادسازی فولاد بوتیای ایرانیان

اقتصاد نگار - پروژه فولاد سازی شرکت فولاد بوتیای ایرانیان با ظرفیت تولید سالانه ۱،۵ میلیون تن به بهره برداری رسید.

 ۱۸ آبانماه  جاری بهره برداری از پروژه فولاد سازی شرکت فولاد بوتیای ایرانیان از شرکتهای زیر مجموعه هلدینگ میدکو  با  حضور مجید قاسمی  مدیرعامل بانک پاسارگاد و  رییس هیأت مدیره میدکو،  علی اصغر پورمند مدیر عامل میدکو، محمد رضا خسروی راد مدیر عامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان، جمعی از مدیران و دیگر عوامل و دست اندرکاران پروژه  بصورت آنلاین آغاز شد .

 مجید قاسمی  مدیر عامل بانک پاسارگاد  که  در این مراسم بصورت تصویری ارتباط برقرار کرد  به نقش بسزای این مجموعه در اقتصاد ملی اشاره کرد ‌و‌گفت :

آغاز بهره برداری ازاین پروژه امروز جشن بزرگی برای صنعت کشور است ، این کار یک شاهکار صنعتی است و در طول کمتر از ۳ سال به این مرحله رسیده است.

علی اصغر پورمند مدیرعامل شرکت میدکو  نیزطی سخنانی در این مراسم گفت:

از حمایت های بانک پاسارگاد و صندوق توسعه ملی به جهت حمایت های مالی، قدردانی می کنم .

 محمد رضا خسروی راد مدیر عامل شرکت فولاد بوتیا همچنین در این مراسم  در مورد روند اجرای پروژه فولادسازی بوتیا گفت:

در سال ۹۲ اقدامات اولیه در خصوص طراحی و ساخت این پروژه  همزمان با گندله سازی انجام شد و در سال ۹۴ تا ۹۷ قراردادهای  عملیات میدانی تحقق یافت .

وی افزود: پروژه یاد شده در سال ۹۸ با حمایت صندوق توسعه ملی پروژه فولاد بوتیا جان تازه ای گرفت و ۱۸ آبان ماه جاری تولید تجاری فولاد بوتیا به نتیجه رسید.

خسروی راد در ادامه با اشاره به اینکه فولاد بوتیا ۵ پروژه کلان دارد، تصریح کرد :  پروژه گندله سازی بوتیا که از سال ۹۶ در مدار تولید قرار گرفت و‌همچنین فولاد سازی  که هم اکنون  شاهد بهره برداری آن هستیم.

کارخانه فولاد سازی بوتیای ایرانیان با ظرفیت تولید سالیانه ۱/۵ میلیون تن شمش فولادی دومین واحد به بهره برداری رسیده، بعد از کارخانه گندله سازی ۲/۵ میلیون تنی این مجتمع است  و هم اکنون دو پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت ۴۵۰ مگا وات و کارخانه احیا مستقیم به ظرفیت ۲ میلیون تن در سال در حال تکمیل هستند .

کارخانه فولاد سازی بوتیای ایرانیان قابلیت تولید انواع بیلت، بلوم، بیم بلنک و راند را دارد. با شروع به کار این واحد، ظرفیت تولید شمش فولاد در هلدینگ مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) به ۴/۲ میلیون تن در سال رسید.

همچنین  با راه اندازی این پروژه ظرفیت تولید فولاد در این هلدینگ به ۴/۲ میلیون تن در سال رسید، همچنین قابل ذکر است پیش از این پروژه، کارخانه های فولاد زرند ایرانیان و فولاد سیرجان ایرانیان به مدار تولید وارد شده بودند، در حال حاضر این شرکت با ۸ میلیون تن کنسانتره ، ۷/۵ میلیون تن گندله، ۱ میلیون تن آهن اسفنجی تولید می کند.

 

ارسال نظر