شناسه خبر: 20291

ابطال سند اراضی ملی واگذار شده به آزادراه تهران- شمال

اقتصاد نگار : سند ۳۱ هکتار از اراضی ملی واگذار شده به آزاد راه تهران - شمال در شهرستان کلاردشت باطل شد.

عبدالرضا سنگاری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر گفت: سند ۳۱ هکتار از اراضی ملی جنگلی واقع در پلاک ۹۷ فرعی از هشت اصلی که در منطقه پی قلعه و تبرسو شهرستان کلاردشت قرار داشت، به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری باز گردانده شد.

او افزود: این اقدام در راستای اجرای بند ۶توافق نامه آذر ماه سال ۹۴ بین وزیر جهاد کشاورزی و رئیس بنیاد مستضعفان در رابطه با تعیین تکلیف نهایی اراضی ملی و دولتی که پارسال در اختیار شرکت مجری احداث پروژه آزاد راه تهران - شمال قرار گرفته بود، اجرا شد.

سنگاری گفت: بر اساس این تفاهمنامه، مقرر شد تمامی اسناد جنگل‌های طبیعی و دست‌کاشت، بیشه‌زار‌های طبیعی که در گذشته به‌نام شرکت آزاد راه تهران شمال صادر شده است باطل و به نام دولت به نمایندگی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور صادر شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر ارزش ریالی ۳۱ هکتار اراضی جنگلی باز گردانده شده را بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد.

او با اشاره به پیگیری‌های انجام گرفته  معاونت وزیر و ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای باز گرداندن مابقی اراضی ملی که در اختیار شرکت مجری احداث پروژه آزاد راه تهران - شمال قرار دارد گفت: به زودی مابقی این اراضی نیز به انفعال باز گردانده خواهد شد.

سنگاری افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در حفاظت از آب و خاک در سال‌های اخیر با جدیت در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی منطقه گام بر می‌داریم.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر