شناسه خبر: 20359

ورود سامانه بارشی به کرمانشاه/ کشاورزان اراضی را برای کشت نخود پاییزه آماده کنند

اقتصاد نگار : کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: از اواخر وقت امروز با ورود سامانه بارشی جدید در برخی از نقاط استان بارش پراکنده رخ خواهد داد.

شهناز حق‌پرست امروز در خصوص شرایط جوی طی روزهای آتی، اظهار داشت: طبق تحلیلی که از نقشه‌های هواشناسی داشتیم از اواخر وقت امروز تا عصر روز سه‌شنبه انتظار داریم با ورود یک موج ناپایدار شرایط جوی استان را تحت تأثیر قرار دهد و شاهد بارش‌های پراکنده در برخی از نقاط باشیم.

وی ادامه داد: این موج ضمن تعدیل دمای هوا یعنی افزایش نسبی دمای شبانه و کاهش دمای هوا طی ساعاتی از روز، در بعضی از ساعت بارش‌‌های همراه با وزش باد و احتمالا رعد و برق برای سطح استان به همراه خواهد داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه اضافه کرد: شرایط ناپایدار و بارندگی در روز سه‌شنبه به ویژه در نیمه شرقی استان در شهرستان‌های هرسین، صحنه، کنگاور، بیستون، سنقر و اطراف آن‌ها از نمود بیشتری برخوردار است.

وی تصریح کرد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه کاهش دمای شبانه و احتمالا مه صبحگاهی به ویژه در نواحی سردسیر پدیده‌های قابل انتظار در سطح استان است.

حق‌پرست در پایان، خاطرنشان کرد: باتوجه به تحلیل کارشناسان کارگروه هواشناسی کشاورزی، به کشاورزان سطح استان توصیه می‌شود بعد از مساعد شدن شرایط آماده‌سازی‌های نهایی مزرعه را در راستای کشت نخود پاییزه مدنظر داشته باشند.

منبع : فارس

 

ارسال نظر