شناسه خبر: 20425

قیمت نفت با احتمال مازاد عرضه کاهش یافت

اقتصاد نگار : پس از اینکه آژانس بین المللی انرژی (IEA) و اوپک، نسبت به مازاد عرضه قریب الوقوع هشدار دادند، قیمت نفت امروز کاهش یافت.

این هشدار به علت افزایش موارد ابتلا به کووید 19 در اروپا و تقویت ریسک کاهش تقاضا داده شد، اما با این حال، کاهش ذخایر بنزین آمریکا، مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

هر بشکه نفت برنت با یک دلار و 7 سنت کاهش 81.26 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و 15 سنت کاهش 79.61 دلار فروخته شد.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک دیروز گفت: این گروه نشانه‌هایی از افزایش عرضه نفت از ماه آینده مشاهده می‌کند و اعضای اوپک و هم پیمانانش باید «بسیار بسیار محتاط» باشند.

موج جدید موارد ابتلا به کرونا در اروپا سبب شد تا برخی از دولت ها دوباره محدودیت‌هایی اعمال کنند و این امر بر قیمت‌ها تاثیر گذاشت.

استفان برناک، تحلیلگر بازارهای نفتی گفت: «تاثیر تاکنون ناچیز بوده است... خطر تشدید وضعیت و تضعیف شدید سطح استفاده از خودرو در ماه های آینده وجود دارد.»

کاهش بیش از انتظار ذخایر بنزین آمریکا مانع از کاهش بیشتر قیمت ها شد. آمارهای امریکن پترولیوم نشان داد، ذخایر بنزین آمریکا در هفته منتهی به 12 نوامبر 2.8 میلیون بشکه کاهش یافت.

منبع : فارس به نقل از رویترز

 

ارسال نظر