شناسه خبر: 20428

معاون فنی گمرک خبر داد :

نزدیک به 150 میلیون دوز واکسن وارد کشور شده است

اقتصادنگار-طبق اعلام معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران از تاریخ 25 بهمن ماه سال 1399 لغایت 26 آبان ماه سالجری تعداد 148میلیون و 784 هزار و 308 دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است.

طبق اعلام معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران از تاریخ 25 بهمن ماه سال 1399 لغایت 26 آبان ماه سالجری تعداد 148میلیون و 784 هزار و 308 دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است.

مهرداد جمال رونقی اظهار داشت : این تعداد واکسن طی 84 محموله از طریق هوایی (دفرودگاه امام خمینی (ره) به کشور وارد شده و پس از انجام ففوری تشریفات گمرکی به صورت حمل یکسره و شبانه روزی از پی پرواز مستقیما تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شده است.

وی در خصوص نوع واکسن های وارداتی به کشور گفت: در مدت یاد شده انواع واکسن سینوفارم نوع چینی ، آسترازنکای چند ملیتی ، اسپوتنیک روسی و بهارات هندی به کشور وارد شده که مبدا آن از کشور های چین ، ژاپن ، ایتالیا ، هلند ، اتریش ، لهستان ، کره جنوبی ، یونان ، روسیه و هندوستان بوده است.

بر همین حال طبق اعلام وزارت بهداشت بر اساس آمار تفکیکی واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ در استان‌های کشورمان، تا آخرین ساعات ۲۵ آبان ماه، بالغ بر ۱۰۰ میلیون دوز انواع واکسن به گروه‌های مختلف واجد شرایط تزریق شده است که از این میزان، بالغ بر ۵۶ میلیون دوز اول و قریب به ۴۳/۵ میلیون دوز دوم بوده است.

طبق این آمار حدود ۸۳ درصد جامعه هدف تزریق دوز اول داشته اند  و ۶۴ درصد نیز دو دوز کامل را تزریق کرده اند .

بر اساس این گزارش بالغ بر ۹۲ درصد واکسیناسیون در چهار ماه اخیر رقم خورده است؛ تزریق بیش از ۹۲ میلیون دوز از ۱۰۰ میلیون دوز واکسن تزریق شده تا به امروز که در سایه شتاب گرفتن واردات واکسن به کشورمان و در نتیجه فعالیت‌های وسیع و شبانه روزی در پایگاه‌های واکسیناسیون در سراسر کشورمان رقم خورده است.

 

ارسال نظر