کدخبر: ۳۹۹۹

اقتصادنگار؛ الخطیب گفت: دولت عربستان از روز شنبه هفته آینده اعطای ویزای الکترونیکی به شهروندان ۴۹ کشور جهان را آغاز خواهد کرد. علاوه بر این شهروندان این کشورها همچنین می توانند با مراجعه به سفارتخانه و کنسولگری های عربستان در خارج اقدام به دریافت ویزا کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت عربستان به توسعه بخش گردشگری به عنوان بخشی از طرح ولیعهد سعودی برای تحول اقتصادی متعهد شده، خاطرنشان کرد: تاکید مقامات عربستان این است که بخش گردشگری می تواند در جذب سرمایه سهیم باشد.

رئیس سازمان گردشگری عربستان اضافه کرد: ما بخش خصوصی و سرمایه گذاران را برای آمدن به عربستان و ایجاد فرصت های بزرگ ترغیب می کنیم. برنامه هایی برای گسترش ظرفیت فرودگاهها و هتل ها و رستوران ها در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: دولت در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰، شرایط ۶۴ میلیون سفر در سال و تا سال ۲۰۳۰ زمینه ۱۰۰ میلیون سفر در سال را برای گردشگران خارجی فراهم آورد.

وی با اشاره به اینکه سعودی ها از افزایش میزان گردشگران خارجی استقبال می کنند، خاطرنشان کرد: ما صدها هزار دانشجو داریم که در خارج درس خوانده و به کشور بازگشته اند و ما از فرهنگ های مختلف و ادیان مختلف استقبال می کنیم.

وی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در سال های گذشته نظیر صدور مجوز رانندگی زنان، سینما و کنسرت، افزود: اکنون در عربستان اگر چیزی را دوست ندارید می توانید به طرف آن نروید. چادر برای مسافران خارجی و افراد مقیم عربستان اختیاری است اما قوانینی وضع خواهد شد که براساس آن پوشیدن لباس های محترمانه ملزم خواهد شد.

رئیس گردشگری عربستان با بیان اینکه دولت به زودی قانون لباس پوشیدن را صادر خواهد کرد، افزود: گردشگران خارجی می توانند در عربستان فرهنگ قوی و بزرگی را شاهد باشند.

شرایط جدید صدور ویزا توسط دولت عربستان می تواند مسافران خارجی زیادی را به این کشور جذب کند/بلومبرگ

 

ارسال نظر