کدخبر: ۴۷۹۵

به گزارش اقتصاد نگار؛ موسی داداش زاده در گفت و گو مطرح کرد: این بازار می‌تواند نقش آفرینی خوبی در راستای رونق تولید ملی و اشتغال در کشور داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: طی هفته قبل با اعلام بسته شدن بازار پایه «ب» و «ج»  از سوی شرکت فرا بورس ایران منجر به این شد که خیلی از سهامداران سهام های خود را بفروشند وحتی یک روز شاخص بورس منفی شود اما دیروز بازار «ب» و «ج» شاهد معاملات خیلی خوبی بود و خرید سهام ها از سر گرفته شد.

وی افزود: خیلی از نمادهای منفی در این بازار مثبت شد به امید اینکه از ماه جاری به بعد دوباره روال عادی معاملات به حالت عادی خود بازگردد.

داداش زاده اظهارداشت: شاخص بازار بورس دیروز برای نخستین بار از مرز ۲۹۰ هزار واحد گذشت، شاخص کل چهار هزار و ۶۰۴ واحد رشد داشت و رکورد جدیدی را ثبت کرد و به رقم ۲۹۰ هزار و ۱۷۸ واحد رسید.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: بازارارز، سکه، مسکن و خودرو اشباع و حباب قیمتی در این بازارها در حال تخلیه شدن و برگشتن به وضعیت عادی خود است.

وی اظهارداشت: خیلی از سرمایه داران و اشخاصی که نگران حفظ سرمایه ها خود هستند ترجیح می دهند دیگر در بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو نمانند و به بازار سرمایه کوچ کنند چرا که هنوز جای رشد دارد.

داداش زاده در پایان یادآورشد: پیش بینی می شود طی هفته های آینده نقدینگی جدیدی وارد بورس شود وشاخص از مرز ۳۰۰ هزار واحد بگذرد که این نقطه عطفی در تاریخ بورس ایران خواهد بود.


/ انتهای پیام

ارسال نظر