کدخبر: ۵۱۷۵

به گزارش اقتصاد نگار؛ محمد قادری در گفت و گوی خود مطرح کرد: ایالات متحده آمریکا در تداوم رویکرد خود در تقابل با جمهوری اسلامی ایران، تمام ابزار و امکانات خود را به کار می گیرد تا پروژه فشار حداکثری در مقابل ایران را جهت اجرای خواسته های زیاده طلبانه خودش به سرانجام برساند و این اقدامات به ویژه از زمان روی کار آمدن ترامپ افزایش یافته است.

وی افزود: بهره گیری از هر نوع ابزاری برای فشار به ایران توسط آمریکا قابل پیش بینی است. در ماجرای اخیر و پس از آنکه اعتراضات مردمی پس از ورود عناصر ضد انقلاب و گروهک نفاق منجر به آشوب در سراسر کشور شد، ایالات متحده آمریکا برای آنکه جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهد، از این حوادث اعلام حمایت کرد و تلاش داشت با یک مظلوم نمایی اینگونه القا کند که نگران تشدید فقر در بین مردم ایران است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکا با این ادبیات که دوست دار مردم ایران هستیم، سعی کرد فضای اغتشاشات را به گونه ای مدیریت کند که تقابل بین حاکمیت و مردم را در داخل کشور تشدید کند، عنوان کرد: آمریکا تلاش داشت نشان دهد اگر دولت و حاکمیت حاضر به سازش با ایالات متحده آمریکا بود، هیچ گاه این مشکلات در داخل ایران پیش می آید.

وی تصریح کرد: رفتارهای آمریکا در قابل اعتراضات مردم ایران با این هدف صورت می گیرد که این پتانسیل بالقوه را تشدید کند و بین مردم و حاکمیت اختلاف بیاندازد و نهایتا جمهوری اسلامی را به این نقطه برساند که چاره ای جز سازش و تسلیم نداشته باشد.

قادری از سرمایه گذاری سنگین غربی ها در این راه گفت و اظهار داشت: ترامپ در پایان دوره نخست ریاست جمهوری خود قرار دارد و نیاز است یک برگ برنده در حوزه سیاست خارجی خود نشان دهد تا بتواند افکار عمومی داخل آمریکا را با خود همراه کند.

محمد قادری در پایان گفت: یکی از برگ های برنده ترامپ این است که هم به جماعت سیاسی و هم به افکار عمومی اینگونه القا می کند تنها رویکرد ترامپ می تواند دشمنان ادعایی آنها را در نظام بین الملل به زانو در بیاورد و در این راستا تلاش می کند جمهوری اسلامی ایران را با خود همراه کند.

/ انتهای پیام

 

ارسال نظر