کدخبر: ۵۳۳۷

قائم‌مقام سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه برای ما سهمیه ۵۰۰ لیتری در ماه با قیمت 3 هزار تومان در نظر گرفته‌اند، گفت: اگر قرار بود قیمت هر لیتر بنزین، ۳ هزار تومان باشد چرا دیگر سهمیه در نظر گرفته شده است؟


به گزارش اقتصاد نگار؛ مجتبی سیف قائم مقام سازمان اورژانس کشور در جلسه تشریح طرح زمستانی پلیس راهور ناجا، گفت: در شش ماه اول امسال نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۶ تا ۸ درصدی در حوزه مصدومین هستیم.

وی افزود: کل حوادث مرتبط با حوزه حمل و نقل حدود ۴۸۰ هزار مورد بوده است و مأموریت‌های غیر تصادفی هم ۴۰۰ هزار مورد است.

قائم‌مقام سازمان اورژانس کشور گفت: مأموریت‌های ناشی از بیماری هم بیش از یک میلیون بوده است و به طور کلی ما در شش ماهه اول سال، ۲ میلیون مأموریت انجام داده‌ایم.

سیف خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از هزار پایگاه شهری فعال شده‌اند و این در حالی است که پایگاه‌های اورژانس هوایی هم به ۴۴ مورد رسیده است.

وی در خصوص پایگاه‌های موتوری اورژانس هم گفت: این عدد افزایش یافته است و به بیش از ۳۰۰ پایگاه موتورلانس در ۶ ماهه اول امسال رسیده‌ایم.

سیف به موضوع افزایش قیمت سوخت اشاره کرد و گفت: این موضوع باعث ایجاد مشکل برای سازمان اورژانس می‌شود زیرا در برخی استان‌های پهناور، رفت و برگشت یک آمبولانس ۳۰۰ هزار تومان پول بنزین نیاز دارد.

نماینده سازمان اورژانس گفت: برای ما سهمیه ۵۰۰ لیتری در ماه در نظر گرفته‌اند آن هم با قیمت ۳ هزار تومان که نفهمیدیم چگونه این سهمیه را حساب کرده‌اند و اگر قرار بوده است قیمتش ۳ هزار تومان باشد چرا دیگر سهمیه برایش در نظر گرفته شده است؟

پس از این سخنان رئیس پلیس راهور با تعجب پرسید: مطمئن هستید که اینگونه است؟

سیف گفت: بله ما امروز در تهران به همین شکل بنزین می‌زنیم و برای هر لیتر بنزین ۳ هزار تومان پرداخت می‌کنیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ما این است که هنوز نقاط حادثه خیز به درستی شناسایی و اعلام نشده است تا ما بتوانیم در آن نقاط حضور دقیق داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر