کدخبر: ۵۴۲۵

آنالیز بازارها در هفته اول آذر ماه امسال نشان می‌دهد، در حالی که سکه امامی این ماه را با سرعت بیشتری برای بازدهی آغاز کرده اما بازار سرمایه از بازدهی عقب مانده است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ در هفته اول آذر ماه امسال بازارهای بازدهی قابل قبولی داشتند، به نحوی که سکه و دلار رشدی نزدیک به هم داشتند و بازار طلا و بورس نیز با فاصله از دو بازار قبلی قرار گرفتند.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی، طلا، سکه و ارز نرخ هر عدد سکه امامی در پایان آبان ماه چهار میلیون و ۱۵۳ هزار تومان بوده که با ورود به آذر ماه با رشد ارزش مواجه شده است.

این فلز ارزشمند در هفته‌ای که سپری شد با رشد بیش از ۲۰۰ هزار تومان بازدهی ۴٫۸ درصدی را به ثبت رساند و در روز هفتم آذر ماه روی نرخ چهار میلیون و ۳۵۵ هزار تومان قرارگرفت.

دیگر فلز زرد رنگ یعنی طلای ۱۸ عیار نیز حدودا نصف سکه رشد کرد و بازدهی ۲٫۵ درصدی را به ثبت رساند.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در روز ۳۰ آبان ماه روی نرخ ۴۲۴ هزار تومان معامله شده بود، اما با افزایش قیمتی که در این هفته تجربه کرد به رقم حدود ۴۳۴ هزار تومانی رسید؛ یعنی طلا در طول شش روز کاری ۱۰ هزار تومان گران شده است.

نرخ اعلامی صرافی ملی برای دلار نیز نشان می‌دهد شاخص ارزی در این هفته با افزایش نرخ ۵۰۰ تومانی رشد ۴٫۲ درصدی داشته است.

قیمت دلار امریکا در پایان هفته گذشته ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد که در طول این هفته با افزایش قیمتی که داشته به رقم ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان در روز ششم آذر ماه رسیده است.

در هفته اول آذر ماه سکه بیشترین بازدهی و بورس کمترین بازدهی را داشته است.

کم‌بازده‌ترین بازار این هفته بورس بود. بازار سرمایه در هفته اول آذر ماه رشد دو درصدی را از آن خود کرده است.

براساس آمارهای سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل این بازار در روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه روی سطح ۳۰۴ هزار واحدی بسته شد اما در هفته‌ای که گذشت با رشد بیش از شش هزار واحدی، روی سطح بیش از ۳۱۱ هزار واحدی به کار خود پایان داده است.

 

 

ارسال نظر