کدخبر: ۵۴۴۰

عملیات ساخت یک پل بر روی رودخانه آمور برای اتصال روسیه و چین در خاور دور به اتمام رسید و دو کشور از طریق این پل یک کیلومتری به هم متصل شدند.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از راشاتودی، ساخت یک پل بر روی رودخانه آمور برای اتصال روسیه و چین در خاور دور تکمیل شده است. این جاده تاریخی اولین جاده در نوع خود بین این دو کشور است و قرار است روابط اقتصادی بین آنها را تقویت کند.

این پل شهر «هی هه» شمال چین را به شهر «بلاگووشچنسک» در خاور دور روسیه متصل می کند این دو شهر در دو طرف رودخانه آمور قرار دارند که چینی ها آن را با نام «هیلانگجیانگ» می شناسند. این پل بیش از یک کیلومتر طول دارد و بخشی از یک پروژه بزرگراهی دو بانده 19.9 کیلومتری است. 

 این پروژه بلند پروازانه 300 میلیون دلاری در دسامبر 2016 آغاز شد و دو بخش این پل کابلی بزرگ در پایان ماه می به هم متصل شدند. نقطه عطف بعدی در ساخت این پل امروز بود یعنی وقتی که مقامات محلی پایان ساخت و ساز را اعلام کردند و راه برای افتتاح این پل در آوریل 2020 باز شد.

 واسیلی اورلوف، فرماندار منطقه آمور در یک مراسم خاص برای پایان این پروژه گفت:« این پل یک اهمیت استراتژیک برای ما دارد و یک مسئله بسیار جدی برای منطقه ماست».

 شرایط سخت جوی این منطقه بسیار سرد سال‌هاست جلوی تجارت بین مرزی را گرفته است ولی این پروژه بلندپروازانه قرار است این مشکل را حل کند. طبق گفته الکساندر کوزلوف، وزیر توسعه خاور دور روسیه، پس از عملیاتی شدن این مسیر، حمل و نقل کالا 8 برابر شده و به 4 میلیون تن می‌رسد.

 پل جدید باید گردشگری را هم توسعه دهد و جریان گردشگری از چین را به 2 میلیون برساند. ولی گردشگران اولیه نمی توانند از این جاده استفاده کنند چون تنها برای کامیون های باری قابل استفاده خواهد بود. یک سال و نیمه دیگر طول می کشد تا یک مسیر عبوری برای حمل و نقل مسافران با اتوبوس ساخته شود.

 ولی طبق گفته کوزلوف، گردشگران یک مسیر راحت تر و ارزان تر برای رسیدن به آن طرف رودخانه خواهند داشت چون روسیه هم در حال ساخت یک مسیر کابلی بر روی رودخانه آمور است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر