کدخبر: ۵۴۷۱

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلام با بیان لزوم توجه کشور به تولید کالاهای مشابه وارداتی، گفت: با توجه به شرایط کشور و درگیر بودن با تحریم ها، باید به کاهش واردات و تولید داخلی توجه شود.


به گزارش اقتصاد نگار؛ عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان لزوم توجه کشور به تولید کالاهای مشابه وارداتی، گفت: با توجه به شرایط کشور و درگیر بودن با تحریم ها، باید به کاهش واردات و تولید داخلی توجه شود.

این نماینده مجلس افزود: در این زمینه قوانین متعددی تصویب و ابلاغ شده است. یکی از قوانین مربوط به رفع موانع تولید است که باید دولت آن به درستی و هرچه سریع تر اجرا کند.

نماینده سنقر در مجلس دهم با حمایت از محصولات استراتژیک وارداتی نظیر نورد گرم، تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن تجارت باید برای تولید این کالاهای مهم برنامه داشته باشد و شرایط را برای تولید کنندگان محیا نماید.

وی با بیان اینکه قانون به طور صریح از کالاهای تولید داخل حمایت می کند، افزود: بر طبق قانون واردات کالاهایی که در داخل تولید می شود و میزان تولید آن حداقل 50 درصد نیاز کشور را پوشش می دهد، ممنوع است و دولت باید از واردات آنها جلوگیری کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان در خصوص سنگ اندازی برخی ها در مسیر محصولات مهمی همچون نورد گرم در کشور بیان کرد: این کار محکوم است و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی باید به طور جدی با اینگونه مسائل برخورد کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر