کدخبر: ۵۴۹۶

سخنگوی طرح کمک معیشتی با بیان اینکه از اول دی ماه امکان ثبت‌نام و تقاضای دریافت یارانه نقدی برای افرادی که قبلا انصراف داده بودند و یا جامانده دریافت یارانه بودند انجام می‌شود، گفت: تاکنون 5 میلیون نفر برای دریافت کمک معیشت حمایتی خانوار ثبت‌نام کردند.


به گزارش اقتصاد نگار؛ حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درمورد امکان ثبت‌نام جاماندگان برای دریافت یارانه نقدی ماهانه گفت: از اول دی ماه سال 98 برای برخی از شهروندانی که قبلا از دریافت یارانه انصراف داده بودند یا در هنگام ثبت‌نام یارانه نقدی جا مانده بودند و یا برای تغییرات ساختاری در خانواده‌ای که ازدواج کرده‌اند و یا برای کسانی که به دلیل وسع مالی در سال‌های 94، 95 و 97 از دریافت یارانه حذف شده بودند این افراد می‌توانند از اول دی ماه با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس 10+ نسبت به ثبت‌نام و درخواست یارانه نقدی اقدام کنند. 

وی گفت: بعد از اجرای آزمون وسع مالی در مورد این افراد اگر مجددا این افراد در سیکل آزمون وسع قرار بگیرند در لیست مشمولان یارانه قرار نخواهند گرفت اما کسانی که از یارانه جا مانده بودند و جزء مشمولان قرار بگیرند از ا ول دی ماه با اسناد و مدارک مثبته به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کرده و نسبت به ثبت خانوار جدید خود اقدام کنند و پس از آن به شعب بانک مراجعه کرده و حساب بانکی برای یارانه افتتاح کنند. 

میرزایی گفت : اطلاعات مالی افراد متقاضی در آزمون وسع قرار می‌گیرد که اگر مشمول یارانه شدند یارانه آنها واریز خواهد شد و اگر مشمول نشدند حذف خواهند شد. 

سخنگوی طرح کمک معیشتی درمورد تعداد ثبت‌نامی‌های طرح کمک حمایتی معیشتی گفت: تعداد ثبت‌نام شدگان در سامانه به 5 میلیون نفر رسیده است که 10 درصد از آنها سرپرست خانوار نبوده و تعدادی نیز رکوردهای تکراری و اضافی بوده است و در واقع حدود 4 میلیون درخواست به صورت واقعی در سیستم ثبت شده است. 

وی گفت: توسط سرپرستان خانوار 600هزار مورد ثبت درخواست در سامانه انجام شده است. 

سخنگوی طرح کمک معیشتی درمورد اینکه چرا تعداد کمی از درخواست‌ها در سامانه ثبت شده است گفت: یکی از علت‌ها بررسی دقیق اطلاعات این افراد بوده و عده‌ای صلاح را بر این دانستند که مراحل ثبت‌نام خود را ادامه ندهند اما با این وجود هر کس که درخواست داده است در آزمون وسع تکمیلی شرکت کرده و تا کنون 600 هزار نفر به عنوان مشمول قرار نگرفته‌اند یا به عبارت دیگر وسع مالی بالایی داشتند و یا اینکه مشابه افراد دیگر بوده‌اند. 

به میرزایی با دریافت اطلاعات تکمیلی، مالی در مقایسه بین دو خانوار مشابه که هزینه و درآمد برابری دارند آزمون وسع به دقت انجام می‌شود. 

سخنگوی طرح کمک معیشتی درمورد سوال برخی از شهروندان که با وجود ثبت‌نام در سامانه اما پیامکی برای آنها بعد از 3-2 روز ارسال نشده است گفت: مردم نگران نباشند تا 10 روز امکان درخواست در سامانه #6369* وجود دارد که پیامک‌ها در حال ارسال است اما چون تعداد متقاضیان زیاد است در صف دریافت پیامک قرار گرفته‌اند و مردم نگران نباشند زیرا برای همه کسانی که درخواست ارائه کردند پیامک ارسال می‌شود که شما مشمول شده‌اید یا مشمول نخواهید شد. 

به گفته وی اسامی کسانی که در لیست یارانه‌بگیران باشد از اول دی ماه به شرط اینکه مشمول بشوند با کد رهگیری که برای آنها ارسال می‌شود باید در سامانه مربوطه ثبت نام کنند. 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر