کدخبر: ۵۵۳۹

رئیس سازمان مالیاتی:

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه موافق معافیت مالیاتی بیمه های عمر و زندگی نیستیم، گفت: درآمد مالیاتی کشور در سال ۹۸، ۸۹ هزار میلیارد تومان بوده است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ امیدعلی پارسا امروز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸ در حاشیه دیدار با شرکت های بیمه در پاسخ به سوالی مبنی بر اخذ مالیات از بیمه های عمر و زندگی و احتمال کاهش ضریب نفوذ بیمه در کشور گفت: همه به دنبال معافیت های مالیاتی هستند و این طور نمی توان کشور را اداره کرد. رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: موضوع مالیات و بیمه مسائلی در هم تنیده هستند و همانطور که صنعت بیمه ما مشکلات خاص خود را دارد نظام مالیاتی کشور نیز مسائل خاص خود را پیش رو دارد.

این در شرایطی است که کل مالیات اخذ شده کشور ۸ درصد کل درآمدهای مردم است که با این میزان از مالیات اداره کشور ممکن نیست.

وی تصریح کرد: در کل، مالیات اخذ شده در تمامی رشته ها رقم مناسبی برای اداره کشور نیست و تمام واحدهای اقتصادی به دنبال معافیت از پرداخت مالیات هستند.

به گفته پارسا قانون گذار در صنعت بیمه حمایت های لازم را به عمل آورده اما هم اکنون در اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم که در مجلس در حال بررسی است، پیشنهاد شده تا بیمه های عمر و زندگی مشمول پرداخت مالیات شوند.

وی ادامه داد: ما موافق معافیت مالیاتی بیمه های عمر و زندگی نیستیم.

پزشکان نمی توانند از پرداخت مالیات فرار کنند

پارسا در خصوص اخذ مالیات از پزشکان خاطرنشان کرد: تمامی پزشکان مکلف به نصب دستگاه کارتخوان در مطب های خود هستند و کسانی که آن دستگاه ها را نصب نکرده باشند به طور قطع مشمول جرایمی خواهند شد.

پارسا با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی از منابع اطلاعاتی خود دسترسی به میزان درآمدهای پزشکان خواهد داشت، گفت: در خرداد ماه سال آینده که اظهارنامه های مالیاتی پزشکان به سازمان امور مالیاتی ارائه شود ما آن را با منابع اطلاعاتی خود تطبیق داده و در صورت تناقض جرایم سنگینی بر آنها اعمال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه ای تغییراتی که به طور نسبی در بیمه های عمر و زندگی در نظر گرفته شده در قالب یک پکیج کامل از اصلاح معافیت های مالیاتی است چرا که دولت قصد دارد مسائل بودجه ای کشور را حل کند.

درآمد مالیاتی کشور در هشت ماهه، ۸۹ هزار میلیارد تومان

پارسا مجموع درآمد هشت ماهه کشور را از قبل دریافت مالیات ۸۹ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ۹۴ درصد از برنامه مالیاتی محقق شده است.

وی ادامه داد: برنامه ای برای اعمال معافیت مالیاتی سیگار نداریم.

 

ارسال نظر