کدخبر: ۵۵۷۴

رئیس فراکسیون صادرات مجلس با بیان اینکه جهش ارزی و کاهش ارزش پول ملی در سال گذشته می توانست فرصت خوبی برای صادرکنندگان باشد گفت: با توجه به مشکلاتی که در راه صادرکنندگان بود نتوانستیم به خوبی از این شرایط بهره گیری کنیم.


به گزارش اقتصاد نگار؛ کریمی در همایش روز ملی صادرات با تأکید بر اینکه هویت و فرهنگ ایران در قالب صادرات بوده و صادرکنندگان سفیران ایران در انتقال این فرهنگ هستند، اظهار داشت: در شرایط فعلی تلاش می کنیم دولت بدون نفت را رقم بزنیم و نقش صادرات غیر نفتی و ارز غیر نفتی بیشتر می شود.  

وی ادامه داد: حمایت های موثر و به موقع از صادر کننده نیاز فعلی این بخش بوده و نباید جایزه صادرکننده دو سال بعد از انتخاب به آنها پرداخت شود.

رئیس فراکسیون صادرات مجلس با بیان اینکه جهش ارزی و کاهش ارزش پول ملی در سال گذشته  می توانست فرصت خوبی برای صادرکنندگان باشد، تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که در راه صادرکنندگان بود نتوانستیم به خوبی از این شرایط بهره گیری کنیم. بنابراین می توانستیم جهش بزرگ صادراتی داشته باشد ولی آن طور که باید نتیجه نداشت.  

وی با تأکید بر اینکه مجلس و فراکسیون توسعه صادرات همیشه مشکلات صادرکنندگان و پیگیری و حل آنها را در دستور کار خود داشته و دارد، خاطر نشان کرد: پیمان سپاری ارزی و الزام آن برای همه کالا ها و به خصوص معافیت صادرکنندگان و مالیات ارز حاصل از صادرات مشکل اصلی بود.

رئیس فراکسیون صادرات مجلس با اشاره به مخالفت فراکسیون صادرات مجلس گفت: امیدواریم در لایحه بودجه ٩٩این بند حذف یا مشکلات صادرکنندگان حل شود. زیرا ابلاغ مقررات یک شبه و تسری آن به همه بخش ها مشکل است و شاید این یکی از دلایلی بود که نتوانستیم سال گذشته صادرات خوبی نداشته باشیم.

کریمی افزود: نقش صادرات در اقتصاد ملی را باور داریم و باید راه آنها را باز کنیم، اما سال گذشته صادرکنندگان نوکیسه با کارت های بازرگانی، موجب رنج صادرکنندگان پیشکسوت شدند.

وی در پایان تأکید کرد: امیدواریم بستری فراهم شود که با اعتبار سنجی کارت های بازرگانی ، شاهد حضور صادرکنندگان صلاحیت دار و زحمت کش باشیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر