کدخبر: ۵۶۷۱

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: نرخ خودرو بعد از انتخابات مجلس گران نمی‌شود. کسانی‌که در زمان گرانی نرخ بنزین خودروی مورد نظر را در بازار گران خریدند ضرر کرده‌اند.


به گزارش اقتصاد نگار؛ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا نرخ خودرو بعد از انتخابات مجلس گران می‌شود؟ گفت: نرخ خودرو در بازار براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. قطعا کسانی که در این شرایط در صنعت خودرو سرمایه‌گذاری می‌کنند در آینده نمی‌توانند خودرو خود را با نرخ بالا بفروشند.

سعید موتمنی در توصیه‌ای به مردم افزود: با تصویری رکودی که در بازار خودرو مشاهده می‌شود قطعا نرخ خودرو بعد از انتخابات مجلس گران نخواهد شد. معتقدیم نرخ خودرو در آستانه یا حتی بعد از انتخابات مجلس ثابت باقی می‌ماند و گران‌تر نخواهد شد؛ چرا که سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو مطمئن نیست.

او اظهار کرد: امروز درباره وضعیت بازار خودرو با ۵۰ نفر از همکاران صحبت می‌کردیم متاسفانه مشتری در بازار خودرو دیده نمی‌شود و خرید و فروش در بازار خودرو فعلا قفل است. یعنی بازار خودرو به خواب زمستانی رفته است.

موتمنی به افزایش نرخ بنزین و تاثیر آن در بازار خودرو اشاره کرد و گفت: قبل از افزایش نرخ بنزین برخی سودجویان در بازار خودرو اختلالی را ایجاد کردند و همین موضوع باعث شد که به یک‌باره نرخ خودرو گران شود. ما بر این باوریم کسانی‌که در زمان گرانی نرخ بنزین خودروی مورد نظر را در بازار گران خریدند ضرر کرده‌اند.

او اظهار کرد: خوشبختانه با عرضه به موقع خودروسازان نرخ خودرو در بازار فروکش کرده است و همچنین دیگر شاهد دلال بازی در بازار خودرو نیستیم. نمایندگی‌ها هم خودروهای ثبت نامی را در این بازه زمانی یک ماهه تحویل می‌دهند.

موتمنی گفت: آنقدر وضعیت معاملات خودرو در بازار ضعیف است که برای خودروهای فروش فوری هم مشتری وجود ندارد. به عنوان مثال قبل از گرانی نرخ بنزین برای خودرو ۲۰۶ تیپ پنج ۱۱۴ میلیون تومان آگهی فروش گذاشته شد در حالی که امروز این خودرو را به نرخ ۱۰۰ میلیون تومان هم نمی‌خرند. حتی در برخی سایت‌ها نرخ پراید را ۵۳ میلیون تومان گذاشته‌اند در حالی که این خودرو را ۴۸ میلیون تومان می‌خرند. باید بگویم کسانی که در اردیبهشت ماه در صنعت خودرو سرمایه‌گذاری کرده بودند هنوز نتوانستند آنها را به بازار بفروشند.

 

 

ارسال نظر