کدخبر: ۵۸۱۷

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس:

عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: دولت به عنوان مجری قانون، دقت لازم را در بحث کنترل بازار داشته باشد.


به گزارش اقتصاد نگار؛ اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین گفت: بخشی از افزایش قیمت‌ها در بازار که به خاطر سوءاستفاده‌ها از قیمت بنزین بوده باید مهار شود و دستگاه نظارتی باید به طور جد عاملان آن را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کند.

وی افزود: ما در مجلس هر زمان که ببینیم دستگاه‌ها در امر نظارت کم‌کاری می‌کنند، با استفاده از ابزار‌های قانونی، برای برخورد با این دستگاه‌های متخلف و کم‌کار استفاده خواهیم کرد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: انتظار این است که دولت که مجری قانون است، دقت لازم را در بحث کنترل بازار داشته باشد و اجازه ندهد به مردم فشار وارد شود و تولیدکنندگان را نیز مورد حمایت قرار دهد تا بتوانند با تولید بیشتر و عرضه بیشتر کالا‌ها بتوانند قیمت‌ها را در بازار کنترل کنند و توازنی در عرضه و تقاضا از این طریق ایجاد شود.

عباسی خاطرنشان کرد: بخشی از افزایش قیمت کالا‌ها در بازار به خاطر افزایش قیمت بنزین است که تا اندازه‌ای دور از ذهن نبوده و بخشی هم به خاطر نوسانات ارزی است که اتفاق می‌افتد، اما برخی نوسانات و تلاطم‌ها توسط سوءاستفاده‌کنندگان از افزایش قیمت بنزین است که به این بهانه قیمت‌ها را چند برابر افزایش داده‌اند که باید با این افراد به طور جد برخورد شود.

 

ارسال نظر