کدخبر: ۵۸۳۸

زنگنه گفت: مذاکرات وزیران نفت و انرژی اوپک مطلوب بوده و یک جلسه در چهار ماه آینده داریم که دوباره تصمیمات خود را بگیریم. 


به گزارش اقتصاد نگار؛ وزیر نفت مذاکرات دیشب اوپک را مطلوب ارزیابی کرد و از برگزاری نشست فوق‌العاده کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در سه الی چهار ماه آینده خبر داد.

زنگنه پس از حضور کوتاه در هفتمین نشست وزارتی اوپک و غیراوپک در جمع خبرنگاران در توضیح نشست ۱۷۷ اوپک اظهار کرد: مذاکرات خوبی در این نشست انجام شد که به نتایج خوبی رسیدیم و فکر می‌کنم که امروز هم به سرعت مسائل دیروز و امروز بین اوپک و غیراوپک نهایی شود. امیدواریم واکنشی که بازار نفت استنباط کرده است همانطور که ورای تصمیم بوده، همان را درک کند. فکر می‌کنم شرایط موفقی داشتیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه تصمیمی که اوپک گرفت چه مقدار بر ثبات قیمت نفت در بلندمدت تأثیر می‌گذارد، افزود: نگاهمان بیشتر کوتاه مدت است، ما یک نشست فوق العاده هم سه تا چهار ماه آینده خواهیم داشت که دوباره تصمیم خواهیم گرفت.

وزیر نفت در توضیح اینکه چرا نشست ۱۷۷ اوپک بیش از هفت ساعت طول کشید، تصریح کرد: بیشتر مشکل ریاضیات بود.

زنگنه با بیان اینکه توافق انجام شده از سوی دبیرکل و رئیس دوره‌ای نشست اوپک پس از دیدار با کشورهای غیر عضو اوپک اعلام می‌شود، تصریح کرد:‌ ما باید موافقت نهایی کشورهای غیر عضو اوپک را برای سهمشان در این توافق جدید دریافت کنیم.

وی درباره اینکه آیا مبنای توافق جدید، تولید سال ۲۰۱۸ خواهد بود یا سال ۲۰۱۹ گفت: بیشتر از کاهش واقعی در سال ۲۰۱۹ خواهد بود، اما میزان آن از سوی رئیس دوره‌ای اوپک (مانوئل کودو) اعلام می‌شود. امیدوارم نیم میلیون بشکه کاهش بیشتر نفت وجود داشته باشد.

وزیر نفت گفت: نشست اوپک و غیراوپک به سرعت تمام می‌شود، فکر می‌کنم در چند ساعت آینده نتیجه این نشست اعلام شود.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر