کدخبر: ۵۸۸۲

یک مقام مسئول اعلام کرد:

یک مقام مسئول در فرابورس با تاکید بر ضرورت ارسال به موقع اطلاعات از سوی شرکتهای بورسی گفت: تاخیر بیش از ۵۰ روز در ارسال اطلاعات، از نظر ما عدم ارائه محسوب می‌شود.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از فرابورس ایران، زهرا زارع، سرپرست مدیریت ناشران بازارهای خارج از بورس فرابورس، با بیان اینکه اجرای دستورالعمل جدید بازار پایه و رویکرد مثبتی که برای کمک به شرکت‌های این بازار ایجاد شده است، گفت: از ابتدای اجرای قوانین جدید بازار پایه، ۱۹ شرکت درخواست ارتقا نماد داده‌اند و این موضوع باعث خوشحالی است؛ چرا که نشان می‌دهد شرکت‌های این بازار در راستای افزایش شفافیت تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های بازار پایه در آستانه رتبه‌بندی دوم در سال جاری قرار دارند، افزود: حذف ضریب نقدشوندگی، از تغییرات دستورالعمل جدید بازار پایه است.

به گفته زارع، در حال حاضر مهمترین موضوع برای ما در رتبه‌بندی‌های سالانه، مساله حسن اجرای دستورالعمل افشا است که بر این اساس درخواست فرابورس آن است که شرکتها، در ارائه صورت‌های مالی حداقل تاخیر را داشته باشند و به این موضوع توجه کنند که تاخیر بیش از ۵۰ روز در ارسال اطلاعات، از نظر ما عدم ارائه محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر