کدخبر: ۷۰۵۲

وزیر نفت با بیان این که شهادت پاداش خدمات و مجاهدت‌های خالصانه سردار سلیمانی در راه اسلام و ایران عزیز بود گفت: سردار سلیمانی، نماد ایستادگی، مقاومت و مبارزه با تحجر و نماد مبارزه با تکفیری‌ها و داعش و متجاوزان بود.


به گزارش اقتصاد نگار؛ بیژن زنگنه از دست دادن سردار سلیمانی را یک خسران بزرگ دانست و با بیان اینکه سردار سلیمانی از معدود بازماندگان سرداران و سربازان فداکار و بی ادعای دوران دفاع مقدس بود، افزود: من هر وقت ایشان را در حضور می‌دیدم او را سردار بزرگ و عزیز صدا می‌زدم چرا که از صمیم قلب او را سردار ملت ایران می‌دانستم.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی عنصری متعلق به همه ملت ایران بود گفت: او کسی بود که همه وجود و زندگی اش را برای سربلندی ایران و دفع دشمنان تکفیری، داعش، متجاوزان امریکایی به منطقه و اقدام کنندگان علیه امنیت ملی و مردم ما گذاشته بود.

وزیر نفت با بیان اینکه سردار سلیمانی از زندگی اش گذشته بود و به همین علت انسانی بزرگ و مجاهدی عزیز بود، گفت: برای او بهشت کم است؛ بزرگترین پاداش رضایت و رضوان من الله است که اکبر از بهشت است و خداوند ان شاءالله رضوانش را به او هدیه کند.

زنگنه با ابراز تاسف از اینکه برای ما خسرانی بزرگ است که دیگر او را نمی‌توانیم ببینیم، صدایش را بشنویم و با او دمخور شویم افزود: ملت ایران امروز سردار بزرگی را از دست داد، او شمشیر بُران ملت ایران بر فرق دشمنان بود و تا وقتی که سردار سلیمانی بود ما راحت می‌خوابیدیم.

وی با تاکید بر اینکه باید راه این سردار بزرگ ادامه یابد، گفت: دشمنان امروز به ما ضربه زدند و به همین علت شادی می‌کنند، اما این شادی طولانی نخواهد بود.

وزیر نفت تاکید کرد: سردار سلیمانی، نماد ایستادگی، مقاومت و مبارزه با تحجر و نماد مبارزه با تکفیری‌ها و داعش و متجاوزان بود.

زنگنه، شهید سلیمانی را از مصادیق بارز آیه شریفه اشداوعلی الکفار و رحماوبینهم دانست و گفت: وقتی آدم با حاج قاسم صحبت می‌کرد مثل این بود که با یک سرباز ساده صحبت می‌کند و او تا به این حد تواضع و فروتنی داشت، ولی برای دشمنان اشداء علی الکفار بود و به همین دلیل هم غیض و عصبانیت آن‌ها را علیه خود برانگیخت.

وی ترور سردار سلیمانی را دشمنی با ملت ایران دانست و افزود: ما باید بدانیم چنین انسان‌هایی بسیار با ارزشند و راه آن‌ها راه درستی است و همه باید از او تبعیت کنیم.

وزیر نفت، حاج قاسم را محبوب‌ترین چهره نظامی در کشور و بین قشر‌های مختلف دانست و با تسلیت و تبریک شهادت این سردار بزرگوار به ملت بزرگ ایران، مقام معظم رهبری، خانواده بزرگ ایشان و سلسله شریفه و طیبه ایثارگران گفت: حاج قاسم از مصادیق وجه رب بود و ان شاالله ماندگار و باقی است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر