کدخبر: ۷۰۶۸

معاون اول رئیس جمهور، اصلاحیه آیین نامه اجرایی «نحوه اجرای طرح‌های جدید، نیمه تمام، آماده و یا در حال بهره‌برداری دستگاه‌های اجرایی» را ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۸ دی ۱۳۹۸ به منظور برطرف کردن محدودیت‌های ایجاد شده در آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در خصوص «نحوه اجرای طرح‌های جدید، نیمه تمام، آماده و یا در حال بهره‌برداری دستگاه‌های اجرایی» و استفاده کامل از ظرفیت‌های این قانون و توان بخش خصوصی، آیین‌نامه مذکور را اصلاح کرد.

توسعه کمک‌های دولت به انواع حمایت‌ها از بخش خصوصی در اجرای طرح های عمرانی، افزایش اختیارات دولت در زمینه نحوه تخصیص کمک‌های موضوع این آیین‌نامه در فصول مختلف بودجه‌ای و مناطق و نیز توسعه دامنه طرح‌های مشمول آن از اهداف این تصمیم به‌شمار می‌رود.

مطابق قانون بودجه سال ۱۳۹۸ دستگاه‌های اجرایی مکلفند از محل منابع بودجه کل کشور و دارایی‌های خود، تمهیدات لازم را برای اجرای طرح‌ های جدید، نیمه ‌تمام و آماده ‌بهره ‌برداری و یا در حال بهره ‌برداری از طریق انعقاد قرارداد واگذاری و یا مشارکت با بخش‌های خصوصی، تعاونی و شهرداری‌ها و دهیاری ها با اولویت بخش‌های خصوصی و تعاونی فراهم کنند.

انتهای پیام

 

ارسال نظر