کدخبر: ۷۰۸۵

سهام داران حقوقی بورس امروز برای حمایت از بازار ۱۸۵۰ میلیارد تومان خرید کردند که رقمی بی سابقه است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز شاخص بورس تهران به کانال 367 هزار و 333 واحد بازگشت. شاخص کل هم وزن نیز 116 عدد 116 هزار و 690 واحد را نمایش داد. شاخص بازار اول به کانال 262 هزار واحد وارد شد و شاخص بازار دوم روی رقم 767 هزار واحد ایستاد. شاخص فرابورس نیز روی عدد 4797 واحد ایستاد.

امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد سهم و اوراق بهادار طی 296 هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 3131 میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "کبافق"، "سدشت" و "فولاژ" بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "فولاد"، "فارس" و "فملی" بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وتجارت"، "وبملت" و "وساپا"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، فلزات اساسی برترین گروه صنعت بود و شیمیایی و بانک به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، سهامداران حقوقی در معاملات امروز بورس تهران برای حمایت از بازار 1850 میلیارد تومان خرید کردند که یک رکورد به شمار می‌آید. خرید حقوقی‌ها در فرابورس نیز 202 میلیارد تومان بود. این ارزش معاملات نوید بازگشت تعادل به بازار سهام را می‌دهد و حفظ قدرت نقدشوندگی بازار در شرایط کنونی بهترین خبر برای اهالی بورسی بود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر