کدخبر: ۷۲۶۸

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اعلام کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم از ایجاد شغل برای بیش از 39 هزار نفر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، محمود سیجانی گفت: دو هزار و ۹۵ طرح صنعتی و صنایع معدنی با سرمایه‌گذاری ۱۳۴ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریال در استان قم در دست اجراست که این بیانگر میل و رغبت به سرمایه گزاری جدید می‌باشد.

به گفته وی، مهم‌ترین طرح‌های در دست اجرای صنعتی و صنایع معدنی در استان قم شامل محصولات فولادی و آهنی، انواع لوله و پوشش لوله، کاغذ از کربنات کلسیم، پنل خورشیدی چند کریستالی، تولید الیاف مصنوعی، انواع شمش فولادی، انیدرید فتالیک، فرآورده‌های لبنی، دی اکتیل فتالات و لوازم بهداشتی و سلولزی است.

سیجانی افزود: یک هزار طرح صنعتی و صنایع معدنی در استان با پیشرفت فیزیکی زیر ۲۰ درصد وجود دارد که حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها، ۷۱ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان با اشتغال ۱۷ هزار و ۴۶۱ تن است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، دو هزار و ۹۵ جواز تاسیس طرح صنعتی در این استان صادرشده که در صورت افتتاح این طرح‌ها، برای ۳۹ هزار و ۳۱۴ تن اشتغال به وجود می‌آید.

وی با اشاره به طرح‌های تولیدی با پیشرفت صنعتی بالای ۶۰ درصدی در استان قم اظهار کرد: ۳۰۴ طرح صنعتی و صنایع معدنی در استان پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد دارد که این طرح‌ها برای هفت هزار و ۴۹۷ تن اشتغال‌زایی می‌کند.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خاطرنشان کرد: ۴۳۰ طرح صنعتی و صنایع معدنی در استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۲۰ درصد وجود دارد که برای ۱۱ هزار و ۲۵ تن اشتغال‌زایی خواهد کرد.

انتهای پیام

 

ارسال نظر