شناسه خبر: 7275

تصویب محدودیت اختیارات جنگی ترامپ

مجلس نمایندگان آمریکا محدودیت اختیارات جنگی رئیس‌جمهور این کشور را با رای مثبت ۳ عضو جمهوری خواه تصویب کرد.


به گزارش اقتصاد نگار؛ مجلس نمایندگان آمریکا محدودیت اختیارات جنگی رئیس‌جمهور این کشور را با رای مثبت ۳ عضو جمهوری خواه تصویب کرد.

ان‌بی‌سی نیوز گزارش داد با ۲۲۴ رأی موافق و ۱۹۴ رأی مخالف طرح مذکور را به تصویب رسانده‌اند.

پیش از این نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نشستی خبری از رای‌گیری درباره طرحی برای محدود کردن اختیارات جنگی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور خبر داد. 

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «امروز ما در اینجا برای حفاظت از ارزش‌های آمریکایی و تصویب قانون اختیارات جنگی هستیم تا اقدامات (اختیارات) جنگی رئیس‌جمهور را محدود کنیم. این دولت باید از تنش‌ها کم کند و از خشونت‌ها جلوگیری کند.»

پلوسی اعلام کرد: «برای صلح دعا کنید؛ این کاری است که باید انجام دهیم، ولی آنچه که روی داده است برای ترویج صلح نبود بلکه باعث تشدید تنش‌ها می‌شود. در نقطه‌ای، باید به هر حال ببینیم قواعد تعامل با سناتور‌ها چه می‌تواند باشد. ما آماده و مفتخر به دفاع از قانون اساسی آمریکا هستیم.»

آمریکا بامداد روز جمعه با حمله هوایی به فرودگاه بغداد سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و ۱۰ تن دیگر از جمله فرمانده نیرو‌های بسیج مردمی عراق را به شهادت رساند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری رسما اعلام کرد به دستور مستقیم او عملیات انجام شد. آمریکا مدعی است ترور سردار سلیمانی یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از درگیری نظامی و محافظت از نیرو‌ها و منافع خود در منطقه بوده است.

بامداد روز چهارشنبه روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از حملات سنگین موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه آمریکایی «عین الاسد» در انتقام از ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» و یارانش خبر داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر