کدخبر: ۷۵۱۸

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین (تاصیکو) گفت: اولین شتابدهنده بخش معدن با همکاری و مشارکت شرکتهای دانش بنیان تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از تاصیکو، غلامرضا سلیمانی، نهضت بومی سازی قطعات را یکی از اولویت های کلیدی در تاصیکو برشمرد و گفت: بومی سازی قطعات در دستور کار همکاران ما در شرکت های تابعه قرار گرفته است و تا به امروز اقدامات قابل قبولی را در زمینه بومی سازی شاهد بوده‌ایم.

وی اظهار کرد: با توجه به گستردگی فعالیت های برخی از شرکتهای تابعه، سیاست پیاده سازی ایده‌های نوین و برقراری ارتباط مستقیم دانشگاه با صنعت در برنامه کاری شرکتها قرار گرفته است و خوشبختانه گزارشهای قابل قبولی در راستای همکاری دانشگاه و صنعت دریافت کرده‌ایم که در روز افتتاحیه شتابدهنده اعلام و رونمایی خواهیم کرد.

به گفته وی هم اکنون شرکتهای تابعه با تکیه به دانش جوانان ایرانی مانع از خروج ارز از کشور شده اند و براساس اعلام صاحبنظران و متخصصان قطعات بومی سازی شده کیفیتی مشابه قطعات وارداتی دارند.

بنا به گفته سلیمانی، پس از برگزاری جلسات متعدد و کاربردی با هیات مدیره و مدیران تاصیکو تصمیم به راه اندازی شتابدهنده بخش معدن با مشارکت شرکت های دانش بنیان گرفته شد و اولین شتاب دهنده تا پایان امسال راه اندازی می شود.

وی درباره عملکرد ۹ ماهه شرکتهای تابعه تاصیکو نیز اظهار کرد: بررسی عملکرد شرکتهای تابعه به پایان رسیده است و گزارش آن طی روز های آینده از سوی روابط عمومی صدرتامین به رسانه ها اعلام خواهد شد.

وی در مورد آخرین وضعیت سهام تاصیکو نیز گفت: سود هر سهم در پایان سال دو برابر خواهد بود و ما به وعده‌ای که به سهامداران داده بوده ایم عمل کرده و خواهیم کرد. تمامی مدیران تاصیکو براساس برنامه اقدامات را در دستور کار خود قرار داده اند و سهامداران با خیال آسوده از سهم خود نگهداری کنند.

انتهای پیام

 

ارسال نظر