کدخبر: ۷۷۰۸

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: برآورد اولیه برای خسارت سیل در سه استان در حوزه آبفا شهری و روستایی، ۱۳۸ میلیارد تومان و برای شبکه برق ۱۲۳ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش اقتصاد نگار؛ میثم جعفرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که این اعداد برآورد اولیه میزان خسارت سیل است، اظهار کرد: باید برای اعلام دقیق خسارت ارزیابی‌ها به طور کامل انجام شود اما به طور تقریبی متحمل ۲۶۱ میلیارد تومان در سه بخش آب، فاضلاب و برق در سه استان سیل‌زده دچار خسارت شدیم.

وی با بیان این‌که هنوز آب تمام منطق سیل‌زده در استان سیستان و بلوچستان وصل نشده است، تاکید کرد: عملیات در حال انجام است اما باتوجه به این‌که در برخی روستاها میزان خسارت بسیار زیاد است فرایند کار زمان‌بر خواهد بود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با تاکید بر این‌که هشدار وقوع سیل از سوی سازمان هواشناسی سه یا چهار روز قبل از حادثه اعلام می‌شود، تصریح کرد: اینگونه نیست که از چند ماه قبل بتوان وقوع سیل را پیش‌بینی کرد اما اطلاعاتی که چند روز قبل از وقوع سیل اعلام می‌شود، بسیار کارساز است.

جعفرزاده با اشاره به هشدارهای قبل از وقوع سیلاب‌های اخیر، گفت: این هشدارها موجب شد بتوانیم جانمایی‌های درستی را داشته باشیم و اقدامات لازم را برای کاهش خسارت سیل انجام دهیم.

انتهای پیام

 

ارسال نظر