کدخبر: ۸۲۲۷

ذخایر ارزی روسیه حدود ۵ میلیارد دلار از ابتدای سال جاری میلادی افزایش یافته و به ۵۵۹.۸ میلیارد دلار رسیده است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از راشاتودی، آخرین اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی روسیه نشان می‌دهد داراییهای طلا و ارز خارجی این کشور تا 559.8 میلیارد دلار افزایش یافته است.

 ذخایر بین المللی روسیه 900 میلیون دلار معادل 0.2 درصد در مقایسه با هفته گذشته و حدود 5 میلیارد دلار از ابتدای سال جاری میلادی افزایش یافته است. بانک مرکزی این کشور اعلام کرد داراییهای روسیه اساساً به خاطر خرید ارز خارجی در راستای یک قانون مالی با هدف حفاظت از اقتصاد روسیه در برابر نوسانات قیمت نفت، افزایش یافته است.

 ذخایر بین المللی دولت روسیه بیشتر سرمایه های خارجی نقدی شامل ذخایر طلای پولی، ارزهای خارجی و سرمایه های حق برداشت مخصوص می شود که در اختیار بانک مرکزی و دولت این کشور قرار دارد. سطح فعلی دارایی های روسیه تقریباً 20 درصد بالاتر از هدف 500 میلیارد دلاری است که چندین سال پیش توسط بانک مرکزی این کشور گذاشته شد.

 روسیه چهار سال است در حال تقویت این ذخایر است. ذخایر بین المللی روسیه در سال گذشته حدود 86 میلیارد دلار رشد داشت در حالیکه در 2018 و 2017 به ترتیب شاهد 33 میلیارد و 55 میلیارد دلار رشد بود.

 روسیه همچنین در حال تغییر شکل ذخایر بین الملل خود است و قصد دارد سهم دلار را به نفع سایر ارزها و طلا کاهش دهد. بانک مرکزی روسیه سال گذشته گزارش داد سهم دلار طی 12 ماه از مارس 2018، از 43.7 درصد کاهش یافته و به 23.6 درصد رسیده است. مسکو همچنین فعالانه در حال افزایش ذخایر شمش طلای خود بوده و آن را تا اول ژانویه سال جاری میلادی به 110.3 میلیارد دلار رسانده است.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر