کدخبر: ۸۳۳۲

در حالی که پس از سقوط شاخص های بورس چین در روز دوشنبه به دلیل ترس از شیوع ویروس کرونا، امروز سرمایه گذاران اندکی خونسردی خود را باز یافته اند، قیمت نفت امروز شاهد افزایش بود.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 21 سنت معادل 0.4 درصد افزایش به 54 دلار و 66 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 32 سنت معادل 0.6 درصد افزایش به 50 دلار و 43 سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی در حال حاضر نسبت به روز 6 ژانویه بیش از 20 درصد کاهش یافته است.

مارگارت یانگ تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس در این باره گفت: «ترمیم قیمت نفت نشان دهنده بهبود احساس حاکم بر بازارهای منطقه آسیا و اقیانوسیه است. نگرانی ها از شیوع کرونا تا حدودی فروکش کرده است.»

وی افزود، دیگر عامل تقویت وقیمت نفت بررسی کاهش بیشتر تولید از سوی اوپک و متحدانش در پی شیوع ویروس کرونا بوده است. گروه اوپک پلاس در حال ارزیابی کاهش نیم میلیون بشکه دیگر از تولید روزانه نفت خود به دلیل تاثیر کرونا بر تقاضا برای نفت است.

یانگ افزود: «انتظار می رود تولید این کشورها حدود نیم میلیون بشکه کاهش یابد، اما اگر شرایط بدتر شود، حتی امکان کاهش بیشتر تولید نفت وجود دارد.»

تعداد تلفات ابتلا به ویروس کرونا در چین به 425 نفر رسیده و بیش از 20 هزار نفر در این کشور مبتلا شده اند. چین یکی از بزرگترین مصرف کنندگان نفت جهان به شمار می رود و اختلال در اقتصاد این کشور به معنای کاهش قابل توجه حجم تقاضا برای خرید نفت است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر