کدخبر: ۸۴۱۳

با مرگ 69 نفر دیگر در استان هوبی چین به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، آمار قربانیان مبتلایان به این ویروس به دست کم 630 نفر رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ تلویزیون چین بامداد جمعه خبر داد که روز پنجشنبه 69 نفر دیگر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در استان هوبی جان خود را از دست دادند.

با ثبت قربانیان جدید این ویروس، شمار تلفات مبتلایان به ویروس کرونا به دست کم 630 نفر رسیده است.

از سوی دیگر، روز پنجشنبه ابتلای 2447 نفر دیگر در چین به ویروس کرونا ثبت شد که بدین ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس به بیش از 30 هزار نفر رسیده است.

علی‌رغم اینکه میزان خطر و احتمال همه‌گیر بودن (پاندمیک) این ویروس هنوز مشخص نشده، مسئولان چینی می‌گویند این ویروس در دوره نهفتگی خود نیز مسری است؛ دوره‌ای که حدس می‌زنند از یک تا ۱۴ روز به طول بیانجامد.

رویترز همچنین طبق آماری که از دولت‌های خارجی (غیر از چین) جمع‌آوری کرده، نوشت که ۲۵۸ نفر در ۳۱ کشور و منطقه (خودمختار) جهان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. تا کنون نیز دو مورد فوتی در فیلپین و هنگ‌کنگ ثبت شده است.

سازمان بهداشت جهانی نیز اعلام کرد هفته آینده صدها کارشناس و متخصص از سراسر جهان در ژنو گرد هم می‌آیند تا اولویت‌های تحقیقاتی و توسعه‌ای برای درمان، تشخیص و واکسن این ویروس را تعیین کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر