کدخبر: ۸۴۵۲

هواپیمایی دولتی ونزوئلا از سوی ایالات متحده آمریکا تحریم شد.

به گزارش اقتصاد نگار، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، روز جمعه تحریم‌های جدیدی را علیه دولت ونزوئلا وضع و اعلام کرد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، قرار گرفتن نام شرکت هواپیمایی دولتی و رسمی این کشور در فهرست سیاه  تحریم‌های جدید بود.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت هواپیمایی دولتی ونزوئلا که کانویاسا نام دارد، هم اکنون از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شده و به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه هوانوردی، دیگر قادر نخواهد بود به خریداری هواپیماهای جدید و تامین قطعات آن و همچنین نوسازی ناوگان هوایی خود بپردازد.

پیشتر، گاردین در گزارشی از دیدار و گفت‌وگوی خوان گوایدو، رهبر حذب مخالفان ونزوئلا با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه و دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا خبر داده بود.

کمتر از یک ماه پیش بود که وزارت خزانه‌داری آمریکا به دنبال تروریسم اقتصادی و افزایش فشار بر دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، در بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن ۱۵ فروند از هواپیماهای متعلق به شرکت دولتی نفت این کشور را به اتهام مجاورت و پرواز هم زمان با جت‌های نظامی و غیرمسافری تحریم کرده است.

ایالات متحده، سال گذشته در تلاش برای براندازی دولت مادورو تحریم‌هایی علیه شرکت دولتی نفت ونزوئلا اعمال کرد. 

انتهای پیام

 

ارسال نظر