کدخبر: ۸۵۸۵

در پی وقوع بارش برف

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: در حال حاضر از حدود یک میلیون و چهارصد هزار مشترک برق استان گیلان، برق حدود 90 هزار مشترک قطع است که در اسرع وقت تلاش خواهیم کرد تا همه مشترکین از نعمت برق برخوردار شوند.

به گزارش اقتصاد نگار؛ عظیم بلبل آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برف سنگین در استان‌های گیلان،  ضمن عذرخواهی از تمامی مشترکینی که برق آنها قطع شده است اظهار کرد: پست های برق لاهیجان، لنگرود، رودسر، چمخاله، املش، رحیم آباد، سیاهکل و صومعه سرای  از ساعت 6 صبح امروز به علت بارش سنگین برف از مدار خارج شده‌اند.

وی افزود: چهار خط 230 کیلوولت و یک خط 400 کیلوولت نیز به علت بارش سنگین برف از مدار خارج شده است که ۵۴ اکیپ عملیاتی و اجرایی شرکت برق منطقه‌ای گیلان  ۱۹۵ نفر نیروی انسانی به صورت شبانه روزی از ساعت اولیه بارش برف در تلاشند تا هر چه سریع تر مشکلات و چالشها را حل کنند.

بلبل آبادی در خصوص علت قطعی برق گفت: بارش شدید برف و ایجاد پدیده گالوپینگ، همچنین برخورد خطوط فشار ضعیف با خطوط فشار قوی و برخورد درختان مجاور دکل های برق با سیم های خطوط برق موجب از مدار خارج شدن خطوط و قطع برق مشترکین شده است.

وی افزود: به منظور تسریع در خدمات دهی، از استان مازندران نیز درخواست کمک شده که با ملحق شدن اکیپ های عملیاتی استان مازندران هر چه سریع تر بر مشکلات و چالشها غلبه کنیم.

همچنین روابط عمومی  شرکت برق منطقه‌ای گیلان به ایسنا اعلام کرد که پیش‌بینی می‌کنیم تا  عصر امروز برق تمامی استان‌هایی که با مشکل مواجه شدند وصل شود.

انتهای پیام

 

ارسال نظر