کدخبر: ۸۷۰۰

مدیر کل دفتر امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۹۳ هزار تعاونی در کشور وجود دارد و این درحالیست که قبل از انقلاب تعداد این تعاونی‌ها ۴۰۰۰ مورد بوده است.

علی حسین شهریور امروز در آیین افتتاح شرکت تعاونی رفاه بازنشستگان شهرستان بروجرد که در محل این شرکت برگزار شد، افزود: از تعداد ۹۳ هزار تعاونی کشور ۵۰ درصد در بخش تولیدی و ۲۸ درصد  خدماتی هستند و این درحالیست که هفت درصد اقتصاد کشور متعلق به تعاونی‌هاست.

وی ادامه داد: در لرستان ۳۶۰۰ تعاونی فعال وجود دارد که سهم استان از مجموع تعاونی‌های کشور چهار درصد است.

دبیرکل خانه تعاونگران کشور گفت: شهرستان بروجرد دارای ۳۵۰ تعاونی فعال است که اکثرا در بخش‌های تولیدی فعالیت دارند.

شهریور هدف از تاسیس تعاونی رفاه بازنشستگان را ارتقاء منزلت و کاهش دغدغه خانواده بازنشستگان عنوان کرد و با بیان اینکه هشت میلیون بازنشسته تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری در ایران داریم که این تعداد بخشی از جمعیت قشر آسیب پذیر جامعه هستند، بیان کرد: ۳۰ درصد از درآمد بازنشستگان صرف دارو و درمان می شود.

مدیر کل دفتر امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: بخش تعاونی می‌تواند به کمک دولت بیاید و گره‌گشای مشکلات بازنشستگان باشد.

وی یکی از مشکلات اساسی بازنشستگان را مساله اقتصادی و کاهش قدرت خرید دانست و با بیان اینکه باید به افزایش قدرت خرید بازنشستگان توجه شود و بهبود وضعیت معیشت این قشر در دستور کار قرار گیرد، گفت: بازنشستگان ظرفیت عظیمی هستند که ۶۰ درصد آنها که به سن بازنشستگی می‌رسند سالمند نیستند و می‌شود برای رشد اقتصادی از تجربه و استعداد آنان استفاده کرد.

مدیر کل دفتر امور بین الملل وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها می‌توانند به افزایش قدرت خرید بازنشسته‌ها کمک کنند، گفت: نظام بانکی کشور باید به تعاونگران کمک کند تا شاهد رشد روز افزون آنان باشیم.

 انتهای پیام

 

ارسال نظر