کدخبر: ۹۸۷۰

نخست وزیر سنگاپور عقیده دارد ضربه اقتصادی شیوع ویروس کرونا احتمالاً جدی تر و طولانی مدت تر از بحران مالی جهانی خواهد بود و حتی پس از پایان این همه گیری هم ادامه خواهد داشت.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از بلومبرگ، نخست وزیر سنگاپور عقیده دارد عواقب اقتصادی شیوع ویروس کرونا برای این کشور می تواند جدی تر از بحران مالی جهانی در سال 2008 باشد.

وی گفت:« نمی‌توانیم بگوییم همه گیری ویروس کرونا چه زمانی پایان می یابد ولی احتمالا تا پایان سال جاری یا شاید بیشتر از آن طول می کشد. ضربه اقتصادی این ویروس احتمالاً جدی تر و طولانی مدت تر از بحران مالی جهانی خواهد بود و حتی پس از پایان این همه گیری هم ادامه خواهد داشت».

 این اظهارات نخست وزیر سنگاپور پس از آن بیان شد که مقامات مالی این کشور سعی کردند به عموم مردم اطمینان دهند بازارها فعالیت معمول خود را دارند. 200 مورد ابتلا به ویروس کرونا در سنگاپور گزارش و اقتصاد وابسته به تجارت این کشور بسیار آسیب پذیر شده است.

 رئیس جمهور سنگاپور اعلام کرد مجبور است از ذخایر خود برای کمک به مردم و کسب و کارهایشان که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته‌اند استفاده کند. سنگاپور آماده می شود موج دوم اقدامات حمایتی خود را آغاز کند. دولت این کشور ماه گذشته 4.5 میلیارد دلار برای کمک به اقتصاد آسیب‌دیده از این ویروس اختصاص داد.

  انتهای پیام/

ارسال نظر