کدخبر: ۹۸۸۶

در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، مدیریت ارشد شرایط اضطرار و کمیته بحران منطقه ویژه پارس از ابتدا به منظور صیانت از کارکنان، صنعت و مردم محیط پیرامونی‌ پارس جنوبی، نشست‌های متعددی‌ برگزار کرده و بسیج همگانی و انسجام عملیاتی برای مقابله با شیوع کووید ۱۹ در پایتخت انرژی کشور ایجاد شد.

محدود و ممنوع کردن حضور کارگران و کارکنان طرح‌های توسعه‌ای، ممانعت از حضور کارکنان از مناطق و استان های پرخطر، اجرای طرح جلوگیری از ورود به منطقه (به‌ استثناء کارکنان و مردم محیط پیرامونی)، تعطیلی رستورانها و اماکن پر تجمع، لغو تمامی فعالیتهای‌ اجتماع محور، اختصاص فضای نگهداری ویژه بیماران با ظرفیت ۳۰۰ تخت جهت استفاده در شرایط بحران و تهیه و تدارک کالا و تجهیزات پزشکی، بهداشتی و ضدعفونی از مهمترین اقدامات مدیریت ارشد شرایط اضطرار و مدیریت بحران در منطقه ویژه پارس بوده که اجرایی شده است.

در همین زمینه و در راستای دستور وزیر نفت و به منظور همیاری و کمک به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی شهرستان‌های جنوب استان بوشهر، تاکنون نزدیک به ٢٠ هزار قلم تجهیزات بهداشتی، پزشکی و مواد ضدعفونی با هماهنگی فرمانداری‌ شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر در اختیار این مراکز قرار گرفته و این روند کمک‌رسانی با تاکید فرمانده ارشد شرایط اضطرار منطقه ویژه پارس به طور مستمر باید ادامه داشته باشد.

از سوی دیگر و با هدف استقرار و تقویت زیرساخت‌های کنترلی، چهار دستگاه کانکس و لوازم ضروری برای پشتیبانی و تجهیز گیت‌های کنترلی  و ایستگاه‌های پارس سلامت شهری، هلال احمر و شبکه بهداشت در سطح شهرستان عسلویه با هماهنگی‌ شورای اسلامی شهرستان عسلویه و نخل تقی، در محل های تعیین شده استقرار یافته است.

توزیع محلول های ضدعفونی مناطق مسکونی‌ و مردمی در کنار مناطق صنعتی به منظور گندزدایی و ضدعفونی اماکن پرتردد نیز از هفته های‌ قبل آغاز شده که تا فروکش کردن موج انتشار این ویروس ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، به‌ رغم‌ محدودیت در تامین کالاها و مواد بهداشتی در کشور و مشکلات توزیع سراسری اما سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس همواره برای استمرار همکاری‌ها و کمک‌رسانی به جامعه‌ محلی در این زمینه تلاش خواهد کرد.

انتهای پیام 

 

ارسال نظر