کدخبر: ۹۹۹۹

خرده فروشی در آمریکا ماه گذشته ۰.۵ درصد پایین آمد که بیشترین کاهش از دسامبر ۲۰۱۸ بود.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، خرده فروشی در آمریکا در ماه فوریه بیشترین کاهش را طی یک سال گذشته داشت. انتظار می‌رود همه گیری ویروس کرونا فروش در ماه های آینده را هم پایین بیاورد. به این ترتیب اقتصاددان ها پیش بینی می کنند تا سه ماهه دوم سال میلادی جاری با یک رکود مواجه شوند.

 گزارش وزارت اقتصاد ضعف گسترده  در فروش را علی رغم اقدامات شدید فدرال رزرو در پایین آوردن نرخ بهره تا نزدیک صفر نشان می دهد.

 جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت همه گیری این ویروس تاثیر عمیقی بر اقتصاد خواهد گذاشت.

 شیوع ویروس کرونا میلیون‌ها آمریکایی را مجبور کرده به جای رفتن به مدارس و محل کار در خانه‌های خود بمانند. دولت های ایالتی و محلی سیاست هایی را در جهت تعطیلی مدارس و رستوران‌ها و مراکز عمومی در تلاش برای مهار این ویروس به کار گرفته اند.

لیدیا بوسور، اقتصاددان ارشد آمریکا در آکسفورد ایکانامیکس در نیویورک گفت:« اختلال های به وجود آمده از ویروس کرونا موتور اصلی اقتصاد را متوقف خواهد کرد. ماندن مصرف‌کنندگان در خانه از ترس ویروس کرونا به هزینه ها و مصرف اجتماعی آسیب قابل توجهی خواهد زد».

 خرده فروشی در آمریکا ماه گذشته 0.5 درصد پایین آمد که بیشترین کاهش از دسامبر 2018 بود. خرده فروشی در فوریه نسبت به سال گذشته 4.3 درصد افزایش داشته است. البته بخش‌های مربوط به خودرو، بنزین، محصولات ساختمانی و خدمات غذایی در ماه گذشته تغییری نداشتند. خرده فروشی تا حد زیادی به بخش هزینه کرد مصرف‌کنندگان از تولید ناخالص داخلی مربوط می شود.

 

ارسال نظر