شناسه خبر: 21763

کدام توکن ها از ریزش اخیر بازار در امان ماندند؟

به گزارش اقتصاد نگار، بازار رمز ارز ها که یک ماه کسل کننده و نزولی را تجربه کرده بود در هفته ی گذشته نیز یکی از سنگین ترین افت قیمت هارا تجربه کرد؛ اما در این بین برخی از توکن ها که بر اساس پروتکل اوراکل پشتیبانی میشدند از این نزول قیمت تقریبا در امان ماندند.

نقش اوراکل در بلاک چین

اوراکل در بلاکچین وظیفه آماده سازی داده های ورودی برای قراردادهای هوشمند را دارد، از این نظر یک منبع اطلاعاتی third-party یا شخص ثالث به حساب می آید. اوراکل همچنین امکان تولید قراردادهای هوشمند را فراهم می سازد. یک قرارداد هوشمند مجموعه ای از کد‌های برنامه نویسی قابل اجرا است که به صورت اتوماتیک اجرا شده و نیاز به اعمال نیروی انسانی ندارد. قراردادهای هوشمند اطلاعاتی که از اوراکل دریافت می کند را ارزیابی کرده و بسته به نوع داده هایی که دریافت کرده اند، بندهای قرارداد را اجرا می کنند.

پروژه‌های اکوسیستم اوراکل مانند چین لینک ‌(LINK)، بند پروتکل (BAND) و تی‌آر‌بی (TRB) با افزایش تمرکز استارتاپ‌های کریپتویی  بر قابلیت همکاری در سال ۲۰۲۲، برخلاف سایر رمز ارزها همچنان صعودی هستند. قابلیت همکاری و ادغام‌های بین زنجیره‌ای به تمرکز اصلی اکوسیستم‌های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ تبدیل شده است؛ به همین خاطر اوراکل‌ها بخشی از بازار هستند که به لطف توانایی خود در انتقال یکپارچه و ایمن داده‌ها و دارایی‌ها بین بلاک چین‌های پشتیبانی شده، می‌توانند همچنان شاهد رشد باشند.

​اوراکل ها داده ها را به شیوه ای منسجم، ایمن و غیرمتمرکز بررسی می کنند و این مسئله برای ارائه فید قیمت برای بخش DeFi و صرافی های متمرکز کلیدی است.

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، رمز ارز چین لینک در مقایسه با نزدیک‌ترین رقیب خود بری دیتا (BRY) با اختلاف برترین و شناخته شده ترین اوراکل در اکوسیستم رمزنگاری شده است.

Chainlink مشارکت های جدید را تضمین می کند

بررسی ها در صفحه توئیتری چین لینک نشان می دهد که چین لینک با اعلام همکاری های متعدد با پروژه های DeFi و NFT، سال 2022 را به عنوان برترین ارائه دهنده اوراکل آغاز کرده است.

این پروژه همچنین از تمرکز خود بر توسعه پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای (CCIP) بهره برده است که به تسهیل رشد مداوم اکوسیستم چند زنجیره ای کمک می کند.

داده های VORTECS™ از Cointelegraph Markets Pro شروع به شناسایی چشم انداز صعودی برای LINK در 10 دسامبر، پیش بینی کرده بود که این پیش بینی محقق شده است. این رمز ارز در هفته ای که برخی رمز ارز های شاخص مانند بیت کوین بیش از 10درصد افت داشتند، 31 درصد رشد را تجربه کرد.

منبع: cointelegeraph

 

ارسال نظر

آخرین اخبار