شناسه خبر: 25160

شرکا گلسنود بدبین به آینده کوتاه مدت بیتکوین

هشدار مدیران یک شرکت سرمایه گذاری درباره احتمال افت قیمت بیت کوین

بنیان‌گذاران شرکت تحلیلی گلسنود (Glassnode) به معامله‌گران بیت کوین هشدار می‌دهند که دورنمای اقتصاد کلان در حال حاضر می‌تواند به یک فروش گسترده دیگر برای بیت کوین ختم شود.

به گزارش اقتصادنگار، در آخرین خبرنامه گلسنود، یان هاپل و یان آلمان می‌گویند که همبستگی بیت کوین با دارایی‌های پر ریسک همچنان بالاست و این نشان می‌دهد اصلاح در بازار سهام آمریکا احتمالاً قیمت بیت کوین را هم پایین می‌آورد. طبق تحلیل آنها، حساسیت مجدد به ریسک‌های بازار و احتمال قویتر کاهش سرمایه‌گذاری بیشتر به دلیل عدم اعتماد به بیت کوین نیست، بلکه به دلیل شرایط اقتصادی کلان است.

 

بنیان‌گذاران گلسنود می‌گویند پس از اینکه فدرال رزرو اعلام کرد در تلاش برای مبارزه با تورم مداوم، ترازنامه خود را  کاهش داد، چشم‌انداز اقتصاد کلان متزلزل تر به نظر می‌رسد. مدیران گلسنود درباره واکنش‌ها به این محیط پرخطر هم می‌گویند که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه در هفته گذشته از بازار خارج شده که بیشترین سهم از خروجی‌ها نیز مربوط به بیت کوین بوده است.

به گفته بنیانگذاران Glassnode، پس از اینکه فدرال رزرو اعلام کرد در تلاش برای مبارزه با تورم مداوم، ترازنامه خود را به میزان 95 میلیارد دلار در ماه کاهش داده است، چشم انداز اقتصاد کلان متزلزل به نظر می رسد. آنها همچنین به این خطر اشاره می کنند که تهاجم نظامی روسیه می تواند گسترش یابد و سرزمین های اتحادیه اروپا را هدف قرار دهد. در پاسخ به محیط پرریسک جنگی، مدیران گلس‌نود می‌گویند که بیش از 100 میلیون دلار در هفته گذشته از بازارهای کریپتو خارج شده است و بیت‌کوین بیشترین حجم خروجی‌ها را دریافت کرده است.

با بررسی در فضای بازار کریپتو، هفته گذشته شاهد خروج 134 میلیون دلار سرمایه بودیم که دومین خروجی هفتگی در سال 2022 بود. سولانا 3.7 میلیون دلار ورودی دریافت کرد و آلت کوین ها (چند دارایی) 5 میلیون دلار ورودی ثبت کردند، در حالی که 131 دلار عظیم بود. میلیون ها دلار از بیت کوین سرازیر شد. علیرغم تصویر تاریک اقتصاد کلان، یان آلمان یکی از بنیانگذاران این شرکت سرمایه گذاری تحلیل می گوید که بیت کوین همچنان نشانه هایی از قدرت زنجیره ای را نشان می دهد. به گفته آلمان، سرمایه گذاران بیت کوین بیت کوین را با نرخی تاریخی از صرافی ها خارج می کنند که نشان می دهد ممکن است پایین ترین قیمت در چشم باشد. «تغییر موقعیت خالص مبادلات بیت کوین نشان دهنده سقوط بالقوه و مرحله بعدی است. عرضه کمتر در مبادلات منجر به کاهش فشار فروش می شود.»

 

 

ارسال نظر