شناسه خبر: 25285

نخستین تراکنش بدون اینترنت دوج کوین انجام شد

میچی لومین، توسعه‌دهنده دوج کوین اعلام کرد که یک تراکنش این میم کوین از طریق رادیو، با استفاده از پروتکلی به نام رادیو دوج (Radio Doge) و با کمک شبکه جهانی ماهواره‌ای استارلینک انجام شد. این توسعه‌دهنده در روز جمعه ۲۲ آوریل (۲ اردیبهشت) با ارسال ۴.۲ دوج کوین نخستین تراکنش بدون اینترنت این میم کوین را ثبت کرد. طرفداران این ارز دیجیتال می‌گویند که رادیو دوج باعث می‌شود که دسترسی به دوج کوین برای افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند، امکان‌پذیر شود.

به گزارش اقتصادنگار،  دوج کوین با نماد اختصاری DOGE یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۷.۸۳ میلیارد دلار، در رتبه ۱۳ بازار قرار داشته و سهم ۰.۹۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از دوج کوین در این لحظه با قیمت ۰.۱۳۴۳۶۳ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۸,۱۴۹ تومان معادل ۳,۷۸۲ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۱۲.۹۴ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۰.۵۹% کاهش یافته است. بالاترین قیمت دوج کوین در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰(08 May 2021) معادل ۰.۷۳ دلار بوده که همینک %۸۱.۶۲ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش دوج کوین ۱۳۲.۶۷ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۳۲.۶۷ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن دوج کوین معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۱۱.۱۸ از حجم معاملات روزانه است.

Devs Send the First Dogecoin Transaction Without Internet via Radio Doge

گفتنی است که دوج کوین نخستین ارز دیجیتالی نیست که با استفاده از رادیو ارسال می‌شود و ابزارهایی چون تجهیزات رادیویی آماتور و آنتن‌های قابل‌حمل به افراد این اجازه را می‌دهد که تراکنش‌های بیت کوین را بدون دسترسی به اینترنت انجام دهند.

 

ارسال نظر