شناسه خبر: 25311

مدیرعامل بزرگترین صرافی آمریکا:

سیاست های ضد ارز های دیجیتال اپل مشکلات بالقوه ایجاد میکند!

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس، اپل را به دلیل ممنوعیت برخی ویژگی‌ها از برنامه و مختل کردن نقشه راه محصولات این شرکت مورد انتقاد قرار داده است. در قسمتی از Superteam Podcast با یوتیوبرهندی Tanmay Bhatt، مدیر عامل شرکت سازنده آیفون را متهم کرد که قصد دارد به صنعت کریپتو آسیب وارد کند.

به گزارش اقتصادنگار، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس، گفته سیاست‌های ضد ارزهای دیجیتالی که شرکت اپل اتخاذ کرده است، «مشکلات بالقوه ضد انحصاری» ایجاد می‌کند. وی با اشاره به اینکه این شرکت فناوری بزرگ تعدادی از قابلیت‌های برنامه آنها را مسدود کرده، گفت اپل نسبت به ارزهای دیجیتال به‌خوبی عمل نکرده است. او افزوده که در آینده تلفن‌های همراهی که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کنند وارد بازار خواهند شد و منتظر است تا ببیند در آن زمان اپل چه سیاستی را اتخاذ می‌کند.

Privacy: Brain Armstrong Open to 'Public Audit' of Coinbase Analytics Data

 

آرمسترانگ گفت: «اپل تاکنون واقعاً با کریپتو خوب بازی نکرده است، آنها در واقع یک سری از ویژگی‌هایی را که ما می‌خواهیم در برنامه داشته باشیم ممنوع کرده‌اند، اما آن‌ها اجازه آن را نمی‌دهند – بنابراین مشکلات ضد انحصار بالقوه‌ای وجود دارد.» .

این کارآفرین حوزه رمزارز همچنین گفت که سازندگان گوشی های هوشمند باید آماده سازی و ساخت ویژگی های سخت افزاری خاص رمزنگاری را در دستگاه های خود آغاز کنند. او گفت: «باید گوشی‌های سازگار با رمزنگاری وجود داشته باشد که فکر می‌کنم در آینده می‌توانند بسیار محبوب شوند.

وقتی از آرمسترانگ پرسیده شد که آیا کوین بیس کیف پول سخت افزاری خود را عرضه خواهد کرد یا خیر، گفت که این شرکت در حال حاضر کیف پول های سخت افزاری مشترکی با لجر دارد. اما او معتقد است که دو سیستم عامل اصلی تلفن همراه - اندروید و iOS باید اکوسیستم دستگاه های خود را به رمزارز گسترش دهند.

کوین بیس همچنین اعلام کرده است که به زودی بازار NFT را راه اندازی خواهد کرد. این شرکت در توییتی گفت که تیمش با بیش از 100 سازنده محتوا ملاقات کرد تا روی راه‌اندازی بازار جدید NFT خود کار کنند.

در اخبار دیگر، Coinbase بیش از 25000 آدرس مربوط به افراد یا نهادهای روسی را که مشکوک به همکاری با دولت روسیه هستند مسدود شده است. این اقدام چند هفته پس از حمله روسیه به اوکراین رخ داده است. به گفته کوین‌بیس، آدرس‌های کیف پول ارزهای دیجیتال به دلیل ترس از استفاده از ارزهای دیجیتال برای فرار از تحریم‌ها مسدود شدند. صرافی ارزهای دیجیتال تاکید کرد که از تحریم ها حمایت کامل می کند.

 

ارسال نظر