شناسه خبر: 25343

افزایش 60درصدی استفاده از انرژی تجدیدپذیر در استخراج بیت کوین

شورای استخراج بیت کوین (BMC)، گروهی متشکل از ۴۴ شرکت ماینینگ بزرگ، روز دوشنبه در گزارشی جدید اعلام کردند که استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در صنعت استخراج بیت کوین، طی یک سال گذشته تقریباً ۵۹ درصد افزایش یافته است. این شرکت‌ها با رهبری مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی، مدعی تسلط بر ۵۰ درصد از قدرت پردازشی شبکه بیت کوین، یعنی ۱۰۰.۹ اگزاهش هستند. در حال حاضر ۶۴.۶ درصد از برق مصرفی اعضای شورای استخراج بیت کوین از انرژی تجدیدپذیر تأمین می‌شود. همچنین طبق این گزارش، ایران در مقایسه با سایر کشورها، با ۳۳.۷ درصد استفاده از انرژی تجدیدپذیر در استخراج بیت کوین، پس از آلمان و اتحادیه اروپا در رده سوم قرار گرفته است.

به گزارش اقتصادنگار، بیت کوین به دلیل مصرف انرژی سنگین و ردپای کربنی بالا مورد انتقاد طرفداران محیط زیست و دولات های سبز قرار گرفته است و صنعت استخراج این رمز ارز است استفاده از منابع انرژی سبزتر یا محصولات جانبی هدر رفته از سایر عملیات ها را برای مقابله با انتقادات به کار بگیرد.

ارقام ارائه شده توسط BMC در تضاد با مطالعه منتشر شده در مجله علمی Joules است که نشان می دهد استخراج کریپتو به افزایش 17 درصدی در انتشار کربن تولید شده توسط عملیات برای حفظ شبکه بیت کوین کمک کرده است.

این گزارش کل مصرف انرژی برآورد شده توسط صنعت را تجزیه و تحلیل می کند و ادعا می کند که عملیات استخراج جهانی بیت کوین از 247 تراوات ساعت (TWh) استفاده می کند که کمتر از نیمی از آنچه عملیات استخراج طلا مصرف می کند و 0.16 درصد در مقایسه با کل مصرف انرژی در جهان است.

 

ارسال نظر