شناسه خبر: 25685

نگرانی فدرال رزرو آمریکا درباره استیبل کوین‌ها

شورای حکام فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا در گزارش ثبات مالی ۶ ماهه خود که در روز دوشنبه منتشر شد؛ استیبل کوین‌ها را مستعد آسیب‌پذیری دانست و گفت که ارزش بازار کل این دارایی‌ها ۱۸۰ میلیارد دلار است ۸۰ درصد آن مربوط به تتر، یو‌اس‌دی‌کوین و بایننس یو‌اس‌دی است. فدرال رزرو می‌گوید که استیبل کوین‌ها توسط دارایی‌های پشتیبانی می‌شوند که ممکن است در اضطراب بازار ارزش خود را از دست بدهند یا به دارایی‌هایی غیرقابل نقد شوندگی تبدیل شوند که ریسک‌های بازخریدی ایجاد می‌کنند و این خطرات ممکن است با عدم شفافیت تشدید شوند.

به گزارش اقتصادنگار، شورای حکام فدرال رزرو در گزارش خود همچنین گفته که استفاده روزافزون از استیبل کوین در معاملات اهرمی سایر ارزهای دیجیتال ممکن است نوسانات در تقاضا برای استیبل کوین‌ها را تقویت کرده و ریسک بازخرید را افزایش دهد. گفتنی است که اطلاعات این گزارش تا روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) را پوشش می‌دهد و اتفاقات روزهای اخیر استیبل کوین‌ها مربوط به دوره زمانی بعد از این گزارش است.

Federal Reserve Report Raises Concerns About 'Stablecoins'

از زمانی که کمیته بازار آزاد فدرال در 4 می به افزایش0/5درصدی نرخ بهره رای داد Terra USD (UST) در بایننس ارزش دلار را تغییر داد تا به سومین استیبل کوین بزرگ تبدیل شود، سپس به طور موقت از صعود ارزش دلار جدا شد و در روز سه شنبه به 0.67 دلار کاهش یافت. با این حال، نسبت وام حاشیه USDT/BTC صعودی باقی ماند.

در گزارش فدرال رزرو، بحثی در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ارائه شد که تا حد زیادی زمینه آشنا را پوشش می داد. این سازمان یافته‌های مقاله بحث ژانویه فدرال رزرو را تکرار کرد که یک دلار دیجیتال ایالات متحده به بهترین وجه نیازهای کشور را برآورده می‌کند اگر از حریم خصوصی محافظت شود، هویت تأیید شود، واسطه شود و قابل انتقال باشد. این کشور در ادامه موضع بی طرف خود را در مورد ایجاد یک CBDC ایالات متحده اعلام کرد.

 

ارسال نظر