کدخبر: ۲۱۲۲

در اینفوگراف مشاهده می‌کنید:

فاکتورهای مختلفی دخیل بوده است تا هر کدام از اشخاص موجود در لیست ۴۰۰ نفری ثروتمندترین افراد نشریه‌ی فوربز به ثروت رویایی‌شان دست یابند. اما در میان این فاکتورها، ۸۰ درصد این افراد دارای تحصیلات آکادمیک حداقل تا مدرک لیسانس هستند. در اینفوگراف حاضر، نگاهی به دانشگاه‌هایی که بیشترین تعداد این میلیاردرها در آنها تحصیل کرده‌اند به همراه رشته‌های محبوب در بین آنها و شغل‌هایی که در اول فعالیت حرفه‌ایشان مشغول به آنها شده‌اند می‌اندازیم.

در میان این دانشگاه‌ها، دانشگاه پنسیلوانیا با داشتن بیشترین تعداد فارغ‌التحصیل‌های میلیاردرش در رتبه‌ی اول این لیست قرار می‌گیرد. افرادی چون وارن بافت، ایلان ماسک و دونالد ترامپ شاید از سرشناس‌ترین این میلیاردرها باشند. 

رشته‌ی تحصیلی اکثر میلیاردرها مربوط به اقتصاد و مالی بوده‌ است. جالب اینجاست که رشته‌هایی چون زبان انگلیسی، روانشناسی و تاریخ نیز در پرورش میلیاردرها سهم داشته‌اند.

در مورد شغل اولی که این افراد به آن مشغول شده‌اند نیز می‌توان مشاهده کرد که شغل فروشندگی به عنوان شغل اول بیشتر این افراد انتخاب شده است. در بین این افراد ۱۱ درصد نیز از ابتدا کمپانی خود را راه‌اندازی کرده و ۱۹ درصد هم در کمپانی خانوادگی مشغول به کار شده بودند.

ارسال نظر